Subota, 27.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Srdačan pozdrav Putina i Bin Salmana

Srdačan pozdrav Putina i Bin Salmana
Мохамед бин Салман и Владимир Путин (фото АП)

BUENOS AJRES - Ruski predsednik Vladimir Putin i saudijski prestolonaslednik Mohamed bin Salman pozdravili su se vrlo srdačno danas na samitu G20 u Buenos Ajresu.

Putin i Bin Salman su se, uz široke osmehe, rukovali, na način koji je nešto između rukovanja i pozdrava „baci pet”, a saudijski prestolonaslednik je potom potapšao tri puta Putina po ruci.

Dvojica najkontroverznijih lidera seli su zatim jedan pored drugog.

Oba lidera su na meti kritika međunarodne zajednice odnedavno, bin Salman zbog tvrdnji američke CIA da je naredio ubistvo saudijskog novinara Džamala Kašogija, a Putin zbog incidenta u Kerčkom moreuzu, u kojem je pre nekoliko dana ruska vojska zaplenila tri ukrajinska broda i posadu.

Francuski predsednik Emanuel Makron zauzeo je mnogo hladniji stav prema bin Salmanu, kada se susreo oči u oči sa njim na samitu.

Prema neimenovanim francuskim zvaničnicima, Makron je „pritisnuo” bin Salmana u vezi istrage ubistva Kašogija i rata u Jemenu, na šta mu je saudijski prestolonaslednik rekao da ne brine, a Makron mu je odgovorio sa „brinem”, navela je američka agencija AP a preneo Tanjug.

Komentari20
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

buki
Naravno da je srdačan, jer nije Putin svetski sudija nego svetski drzavnik, koji ne donosi presude za osumnjičene u nekom zločinu. A nije ni licemeran kao Makron i Mej, koji podrzavaju Trampa a Bin Salmanu upucuju prekor, kao da su vaspitači u obdanistu gde se dete upiskilo. Putin je moralno daleko iznad zapadnih licemera i prevrtljivaca, koji bi za naftu i gas pristali na SVE GADOSTI.
zoran
Da se zna ko je ko ! Predsednik Putin bio i ostao i ostace jos dugo . Princ je zapusio usta Trampu samo ne znamo sa koliko barela i pokazao i dokazao da sve kupuje bez problema dok ima nafte . Sa Donaldom Trampom je lako bacis cup pun blaga i sve reseno!
miroslav
A što je to gospodin Putin kontroverzan, on je samo predsednik velike i jake države. Jaka i velika Rusija nekima smeta, ali to je njihova stvar. Bin Selman je ipak došao na samit, jer su mu to omogućili prijatelji a ima ih mnogo na ovom samitu. Svi su se sa njime pozdravili, ali kad se sa njim rukovao gospodin Putin, to je zasmetalo nekim uglednicima samita. Pokvareno, licemerno i gadljivo ponašanje globalnih velikana.
Ivan Petkovic
Slican se slicnom raduje.
Јован К.
Нисте могли да прикријете своју радост.
Petar Ilic
Nije ni cudo da su se srdacno pozdravili. I jedan i drugi imaju iste metode o tome kako se otarasiti nepozeljnih novinara. Samo im jos fali Erdogan u ovom srdacnom razgovoru.
Рус Михаил
Господине Илићу, будите опрезнији са својим бездоказним тврдњама, јер такве у оваквим случајевима у кривичном законодавству сматрају се за клеветање, дакле радње, које предвиђају одређене судске поступке због наношења моралне штете физичким лицима.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.