Preminula beba na Institutu za majku i dete
Dete uzrasta 12,5 meseci koje vaspitačice iz vrtića u Vrčinu u ponedeljak nisu mogle da probude i koje je prebačeno u Institut za majku i dete, preminulo je danas u 16.15 časova, saopšteno je iz te zdravstvene ustanove.
„U toku popodneva je nastupilo pogoršanje opšteg stanja i mere reanimacije nisu dale uspeha. Smrtni ishod nastupio je u 16.15 sati”, saopštio je Institut za zdravstvenu zaštitu majke i deteta Srbije „Dr Vukan Čupić” na Novom Beogradu.
Kako se navodi, planirana je sudska obdukcija, javlja Tanjug.
Iz Instituta je ranije saopšteno da je u toku današnjeg dana zbog srčanog zastoja u dva navrata beba reanimirana na Odeljenju intenzivne nege Pedijatrijske klinike i da je opšte zdravstveno stanje veoma teško.
Takođe je navedeno da urađene toksikološke analize ne ukazuju na mogući uzrok srčanog zaostaja tokom spavanja u vrtiću.
Dete staro 12,5 meseci, koje prilikom buđenja u vrtiću u Vrčinu nije davalo znake života, i koje je reanimirano u ambulanti u Vrčinu, primljeno je juče u Institut za zdravstvenu zaštitu majke i deteta Srbije oko 13 časova.
Posle spavanja u vrtiću, vaspitačica i majka su primetile da dete ne daje znake života. Oživljavanje je započeto u ambulanti u Vrčinu i nastavljeno u kolima Hitne pomoći iz Grocke.
Reanimacija je potom nastavljena na institutu kada je uspostavljen rad srca.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


