U Beču ubijen Vladimir Roganović
Vladimir Roganović (31) iz Herceg Novog, u medijima označen kao jedan od vođa ozloglašenog „kavačkog klana”, ubijen je juče po podne u pucnjavi u centru Beča. Prema prvim nezvaničnim informacijama, u istoj pucnjavi teško je ranjen i Nikšićanin Stefan Vilotijević (22), takođe navodni pripadnik „kavačkog klana”. Austrijski mediji su preneli da se zločin dogodio ispred restorana „Figmiler” u centru glavnog grada Austrije, te da je jedan od napadača ubrzo uhapšen, dok je drugi i dalje u bekstvu. Tamošnji mediji preneli i da su kordoni policije odmah nakon pucnjave blokirali tu oblast, a helikopter je nadletao okolinu.
„Jedan od napadača je bio visok i jači. Obojica su bili odeveni u tamne boje”, rekao je jedan od očevidaca ovog zločina. Svedok je kazao kako je video muškarca kako leži na ulici, preneo je austrijski „Kurijer”. On je naveo da je čuo kako je neko od muškaraca na srpskom jeziku vikao: „Brate, brate”, ali to nije zvanično potvrđeno.
Pucnjava ispred popularnog restorana u Beču bila je, po svemu sudeći, „ciljani kriminalni napad”, a ne nasumično delo, izjavila je juče portparolka bečke policije. Ona je, ipak, dodala da tačne okolnosti nisu još jasne, prenosi Rojters. Austrijska policija je saopštila da je jedan muškarac ispalio nekoliko hitaca i da je jedna osoba poginula.
Bečka četvrt u kojoj se dogodila pucnjava poznata je po brojnim restoranima, prenose mediji. Ugostiteljski objekat isred koga se desio zločin – „Figmiler” je restoran tradicionalne kuhinje i nalazi se samo nekoliko stotina metara od katedrale Svetog Stefana u centru Beča.
Novljanin Vladimir Roganović, prošle godine je u „Novoj skeli” služio kaznu zbog falsifikovanja isprava, a u decembru je ponudio državnim organima Srbije da plati troškove svoje ekstradicije u Crnu Goru. Kako su preneli mediji, on se na ovaj neuobičajen korak odlučio iz straha za svoju bezbednost. Roganović je uhapšen početkom maja 2017. u Beogradu, a ubrzo ga je Prvi osnovni sud osudio na osam meseci zatvora zbog falsifikovanja isprava. Crna Gora je za njim raspisala poternicu jer je osumnjičen za lažnu dojavu o postavljenoj bombi u diskoteci, a trebalo je da odsluži i kaznu zbog nelegalnog oružja. Kao razlog za podnošenje zahteva da kaznu služi u Crnoj Gori, Roganović je prošle godine naveo želju da iznese odbranu o postavljenim bombama. Njegov stric Niko Roganović je ubijen, a prethodno je njegov brat od strica Duško Roganović povređen u eksploziji automobila bombe.
Stefan Vilotijević je sin Kićuna Vilotijevića koji je ubijen 1999. godine i mlađi brat drugog Kićunovog sina Filipa koji je likvidiran 2015. na Paliću.
Vilotijević je u domaćoj javnosti poznat po incidentu kada je u januaru 2017. u Novom Sadu izazivao policajce na tuču. Kako su tada preneli mediji, njega je policija zaustavila u novosadskoj ulici Đorđa Magaraševića i naredila kontrolu njegovog vozila, a on je ometao policajce, dok je jednog izazivao da se potuku. Vilotijević je privođen i zbog sumnji da je imao veze sa ubistvom Marka Milićevića, sestrića Irineja Bulovića, ali je posle 27 dana u pritvoru pušten, pošto nije bilo dokaza. Kada je izazvao policajce na tuču, Vilotijević je zaradio prijavu za ometanje službenog lica u obavljanju dužnosti i određen mu je pritvor od 48 sati.
Podsetimo, „kavčani” su godinama u otvorenom ratu sa „škaljarskim klanom”, nakon što je u Španiji nestao tovar od nekoliko stotina kilograma kokaina. U poslednje dve godine najveći broj profesionalnih ubistava u Beogradu dogodio se upravo u obračunu ove dve zaraćene strane. Zbog eskalacije kriminalnih obračuna u prestonici Srbije, a čiji su vinovnici „škaljarci” i „kavčani”, MUP je početkom godine proširio spisak bezbednosno interesantnih osoba iz Crne Gore kojima je zabranjen ulazak u našu zemlju. Prema navodima medija na toj listi bilo je i ime Slobodana Kašćelana, navodnog vođe „kavačkog klana”, koji je u 12. decembra uhapšen u Pragu.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


