Sreda, 24.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Otac bacio četvoro dece s prvog sprata

Otac bacio četvoro dece s prvog sprata
Кућа у којој је живела породица (Фото Танјуг/Хина)

ZAGREB – Od četvoro maloletne dece koje je otac jutros bacio s prvog sprata porodične kuće na Pagu u Hrvatskoj, troje je teško povređeno, a najteže sedmogodišnjakinja koja je stavljena na mehaničko disanje, objavili su lekari u Zadru.

„Najteže povređena je sedmogodišnja devojčica. Ima brojne povrede glave i grudnog koša, tako da smo je morali staviti na veštačko disanje. Njeno stanje još nije stabilno”, rekao je šef jedinice za intenzivnu medicinu Edi Karuc na konferenciji za novinare.

On je rekao da se planira prebacivanje devojčice u bolnicu u Zagreb, čim joj stanje bude stabilizovano.

Teške povrede je zadobila i njena godinu dana starija sestra, ali je ona pri svesti i stabilno. Karuc je rekao da se za nju sutra planira operacija.

Prema rečima lekara, van životne opasnosti su trogodišnji dečak i petogodišnja devojčica koji se nalaze na odeljenju hirurgije. Dečak ima povredu pluća budući da se pokazalo da ima vazduha u grudnom košu. Načelnik hirurgije Saša Pavić rekao je da je reč o „minimalnoj količini, pa se ne mora sada ništa raditi”, ali i objasnio da se takve povrede kvalifikuju kao teške.

Najlakše povrede zadobila je petogodišnjakinja, ima ogrebotine po licu i nagnječenje grudnog koša.

Lekari su rekli i da je decu u bolnici posetila majka u pratnji službenice Centra za socijalni rad.

Hrvatsku je jutros potresla vest da je 54-godišnji muškarac na ostrvu Pagu, bacio svoje četvoro maloletne dece s prvog sprata porodične kuće, prenosi Beta.

Muškarac se nalazi u policiji koja je saopštila da trenutno utvrđuju sve okolnosti i činjenice događaja, kao i da će unutar svoje nadležnosti preduzeti kazneno-pravne mere zaštite dece.

Premijer Hrvatske Andrej Plenković izjavio je na sednici Vlade da su „svi zgroženi tim monstruoznim činom”.

Ministarka za demografiju, porodicu i socijalni rad Nada Murganić rekla novinarima u Zagrebu da je „zgranuta” događajem i da je sada najvažnije zdravstveno stanje dece.

Ona je posle sednice Vlade najavila da će otputovati u Zadar i najavila da će na Pag biti poslata hitna inspekcija kako bi se videlo je li bilo propusta u radu nadležnog Centra za socijalni rad.

Komentari24
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

ВлаДо
Деца су бачена са дугог спрата а не првог.Висина је 6 метара.То је на овој слици најгорњи спрат.Да су бачени са првог спрата не би имали тако тешке повреде.Надлежни центар за социјални рад је подбацио јер се тај отац и раније проблематично понашао.
Проф
Болест.Тога има свуда.
Velj
Šta ima veze ako je i branitelj, covek je bolestan, ne treba gledati politiku u ovakvim stvarima, jedino je bitno da deca se oporave, ostavite se ljudi branitelja, politike, ustaša i četnika, ne dao Gospod nikom ovakvu tragediju, jedino su bitna deca i njihovo zdravlje.
Galla
Posttraumatizam koji se nije lecio...Nadam se da su nasi psihijatri obuceni za rad sa osobama koje su prosle ratne strahote. Tacno imaju tehnike kako bi se traumatizovana osoba oslobodila svih stresova, koji su ostali blokirani i koji se ponavljaju u svesti kao lajt-motivi . Ako se ne lece ili bar psihoterapijom dovodi do velikih tragedija kao sto je ova, cetvoro nevine dece, baca se kroz prozor! Ima puno samoubistava kod ljudi posle povratka sa ratista.Ili, poteze se za alkoholom, narkoticima...U Svajcarskoj postoje ustanove koje se bave samo sa migrantima, ljudima koji su preziveli strahote..Drze se i seminari : -Comment géré de traumatisé.(kako pomoci traumatizovanom) Ovaj zadnji rat je ostavio iza sebe na svim prostorima puno jadnih i bespomocnih ljudi koji ne mogu da se izbore sa svojim psihickim problemima. Svi pate, posebno porodica.
Драган П.
Ствар је у томе да су у Хрватској овакви случајеви нервног растројства која се завршавају трагично посебно чести међу популацијом "бранитеља", која је психички лабилна због ратних траума. Ту нема никакве политике, то је проста чињеница. Људи који су у рату доживели трауме склонији су психичким обољењима од оних који нису. Свако мало може се чути вест о томе како се бивши "бранитељ" забарикадирао и прети бомбом, и сл. Према томе, смањите доживљај.
Nenad S
A sta da tog dangubu neko baci sa prvog sprata? Ako zaglavi zatvora, tek je tad gotov. U besu da je bacio jedno covek bi ga okarakterisao kao tezeg kretena koga treba ispeglat par puta pa u zatvor na jedno 10tak godina...Ali ovaj degen, ma degencina bre, je bacio cetvoro nejaci jedno za drugim (pretpostavka) sto ne samo da govori obime o njegovom maloumlju nego je jednostavno zdrav za odstrel. Jos ako je i branitelj...
Dragan Pik-lon
Nije samo "branitelj'' nego i domoljub jer izbaca nejac kroz prozor.Nada se domoljubnoj(europskoj) penziji!!!
Velj
Sram da vas bude Dragane i sve vas koji gledate na nacionalnost ovakvih monstruma, vi ste covece nasa Srpska srmota sa ovakvim komentarima, mi Srbi nismo narod zluradosti i mrznje.Samo se manite generalizacija. Bolesnih ljudi ima po celom svetu.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.