Prve bombe pale su u 19:41
Sirene za vazdušnu opasnost, prvi put u Evropi posle Drugog svetskog rata, oglasile su se u tadašnjoj SR Jugoslaviji 24. marta 1999. godine, tačno u 19:41 časova. Od tog trenutka, tokom narednih 78 dana, zavijanje sirena za uzbunu bila je svakodnevica.
Uprkos teškim iskušenjima pred kojima su se našli, građani su bili vedrog duha, pa su sirenu za najavu opasnosti nazivali „šizela”, a jednoličnu, za prestanak opasnosti – „smirela”.
Ako želite da čujete zvuk sirene za vazdušnu opasnost možete ga čuti na ovom snimku:
Na sajtu „Politike” u narednim danima čitajte serijal tekstova posvećen ovom ratu.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


