Petak, 17.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

„Krvavi novac” za ubistvo Kašogija

„Krvavi novac” za ubistvo Kašogija
(Фото АП)

VAŠINGTON - Deca novinara iz Saudijske Arabije Džamala Kašogija su kao odštetu za očevo ubistvo dobila veliki iznos novca i luksuzne kuće vredne po četiri miliona dolara, piše Vašington post.

List navodi i mogućnost da će Kašogijeva dva sina i dve ćerke primiti i mnogo veće uplate, spominju se desetine miliona dolara, o kojima će se možda pregovorati nakon suđenja za ubistvo saudijskog novinara.

Podseća se da je Kašogija, otvorenog kritičara saudijskog režima, likvidirao tim saudijskih operativaca u konzulatu te zemlje u Istanbulu, i da je ubistvo oktobra 2018. godine izazvalo burne reakcije čitavog sveta, a mnogi političari i biznismeni udaljili su se od te zemlje.

Jedna od bogatijih saudijskih porodica, Al Saud, smatra da je neophodno da potomci ubijenog novinara moraju dobiti neku vrstu odštete, navodi Vašington post.

Smatra se, kako piše list, da je taj „aranžman” deo napora saudijskog državnog vrha da postignu sporazum sa porodicom Kašogi.

Deca ubijenog novinara nisu komentarisala navode da je saudijski princ direktno uključen u ubistvo njihovog oca, prenosi Tanjug.

Zvaničnici Saudijske Arabije odriču svaku umešanost princa Muhameda bin Salmana u ubistvo, i objašnjavaju da je tim želeo da dovede Kašogija u Rijad, ali je da posle borbe u konzulatu u Istanbulu došlo do njegovog ubistva.

Ako je, kako se navodi, na ovaj način i „objašnjeno” šta se dogodilo, zvaničnici će još morati da kažu i gde je nestalo telo?

Kako se prenosi, sumnja se da je telo raskomadano i sklonjeno.

Prema tvrdnjama službenika koji su čuli audio snimak operacije, prvo se čuo glas koji je upozorio druge operativce da puste glasnu muziku kako bi ublažili snimak električnog uređaja.

Za pet operativaca koji su se u vreme ubistva nalazili u konzulatu tužilaštvo traži smrtnu kaznu, podseća američki list.

Komentari5
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

akakij akakijevic
@Mustafa Aga.Po tome ispada da Alah dozvoljava krvnu osvetu ili jos gore dozvoljava da oni koji imaju novca slobodno ubijaju ko im se ne svidja,a da onda svoje grehe otkupluju parama koje su pokrali.Ja ne znam sta pise u Kuranu,ali ako je ovo sto si napisao tacno,onda je to katastrofa.Ali ipak zelim da verujem da si malo pobrkao loncice.Tvrdnja koju si izneo se mozda odnosi na smrt izazvanu nesrecnim slucajem,ali ovo je zversko ubistvo,koje su smisljeno pocinili najobicniji divljaci
miroslav
Raskomadaju vam oca i isplate vam silne milijone, strašno. A ko je planirao komadanje tela, ko je izdao naređenje i ko je zločinac izvršitelj? Sud će se baviti izvršiteljima a ostali će biti pošteđeni pravde, strašno?
pera zdera
jel ima uzviseni neki novcani limit po kojem se daje novac porodici ubijenog ?ili koliko odredi ubica?
Mustafa Aga
Ako neko ubije nevinu osobu...Uzvisheni Bog, nash Tvorac, Alah djsh dozvoljava da porodica ubijenog ima pravo da ubije pochinioca toga zlochina...Ali Uzvisheni Bog u isto vreme kaze da je josh bolje ako se zlochin oprosti i odredjena suma novca se da porodici ubijenog...To je ono shto ja vidim ovim gestom davanja od strane S Arabije velike kolichine novca i skupe kuche deci ubijenog Kashogija...Naravno niko neche rechi ko je pravi krivac ovog nesvakidashnjeg zlochina...
pera
znaci sve je na prodaju? bolje da su zakonima uredili to polje nego da im taj neko prica koga treba da ubiju a od koga da uzmu pare?

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.