Trinkijeri: Ovde je pritisak brutalan
Posle četiri uzastopna „večita” košarkaška derbija rešena u poslednjim sekundama, za svega šest nedelja, prekosutra (18 časova) nas očekuje majstorica polufinala ABA lige u kojoj će – sudeći po izjavama iz oba tabora – pritisak narasti do neslućenih visina. To je juče nagovestio i trener Partizana, italijanski stručnjak Andrea Trinkijeri, koji je novi okršaj velikih rivala najavio kao da je reč o duelu Majka Tajsona i Ivandera Holifilda, stavljajući u prvi plan reči kao što su: boks, pritisak, brutalan, krv...
– Obožavam boks i samo se nadam, pošto je boks plemenita veština, da neće biti udaraca ispod pojasa. Želim da utakmica bude prava sportska – rekao je Trinkijeri o predstojećem susretu sa Crvenom zvezdom.
Andrea Trinkijeri, odličan poznavalac prilika u našoj košarci, u svojim jučerašnjim izjavama sve vreme je aludirao na suđenje, stavivši tako do znanja da Partizan nije zadovoljan kako su arbitri radili svoj posao na prvoj utakmici polufinala, koju je Zvezda dobila posle produžetka sa 106:101.
– Nisam iz Beograda, nisam kompletno sa Balkana, ali to što se ne derem, ne galamim i ne čupam kosu, ne znači da ne primećujem neke stvari. Svi smo godinama u ovom biznisu i videli smo puno stvari, pa znamo da pritisak nije srpska ekskluziva. Ali je pritisak ovde malo brutalniji, sa više krvi... Samo se nadam da to neće uticati na ljude koji imaju izuzetno težak posao, a to su arbitri. Svi smo videli prvu utakmicu, u kojoj su vrhunske sudije osetile pritisak, jer je bio izvanredan, brutalan. Samo želim da ne bude još jedan Ilija Belošević koji je u nekim situacijama osetio pritisak – kazao je italijanski trener o jednom od najboljih arbitara u Evropi, iza koga je pregršt finala Evrolige i evropskih prvenstava.
Na prvoj utakmici pravdu su delili Ilija Belošević (Srbija), Damir Javor (Slovenija) i Tomislav Hordov (Hrvatska), a na drugoj, koju su „crno-beli” rešili u svoju korist sa 70:67, sudije su bile Matej Boltauzer, Saša Pukl (obojica iz Slovenije) i Miloš Koljenšić (Crna Gora). Ko god bude u toj ulozi prekosutra, kada pada odluka o finalisti (Zvezda je domaćin), sigurno mu neće biti lako. Samo pobednik ABA lige stiče pravo da igra u Evroligi, a oba kluba svoju egzistenciju zasnivaju na igranju u njoj (što je paradoks, jer ona i najvećim klubovima, kao što su Real, Barselona, CSKA i Fenerbahče, samo donosi milionske gubitke).
– Bio sam u pravu kada sam pre polufinala izjavio da je ovo veliki trenutak za srpsku košarku. Poslednje četiri utakmice su igrane na jednu loptu, a to niko u Evropi nema. Mislim da je izuzetno važno za srpsku košarku, što postoji neka kompeticija – naglasio je Trinkijeri.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


