Ples je više od igre
Da ples nije samo ritmičko pomeranje tela već i način da se upoznaju srodne duše i prošire vidici, pokazalo je 1.500 učesnika Prvog internacionalnog plesnog festivala „Ples i muzika za sve”, koji je održan u „Sava centru”.
Svoje igračko umeće na sceni su s podjednakim žarom pokazali plesači različitih generacija, bez obzira na to da li su tek početnici ili profesionalci. Naravno, okosnicu programa činili su nastupi najmlađih igračkih družina, čije su vrcave koreografije i živopisni kostimi oduševili sve posetioce festivala.

Manifestaciju u „Sava centru” organizovalo je udruženje „Živimo zdravije” i SAPO (Srpska asocijacija plesnih organizacija). Festival je osmišljen s idejom da se svi, a pre svega mladi kroz igru i muziku spoznaju lepotu, zdravstvene blagodeti i terapeutska svojstva plesa.
Među plesačima su se našli i Marijana Najić, Milanka Ljubinković i Zoran Radulović. Njih troje uživaju u zrelom dobu, a za to je, kažu, zaslužan ples. Dok igraju, pune baterije, opuštaju mozak, dušu i telo.

– Oduvek sam volela da igram, ali sam baš pre pet godina sasvim slučajno krenula u plesnu školu. Ono što je najvažnije jeste da je bavljenje plesom u našim godinama izuzetno dobro za zdravlje – priča Najićeva. Njena prijateljica Milanka ističe da među plesačima veteranima ima ljudi različitih profesija – pekara, taksista, profesora…
„Ja sam tekstilni tehničar, Marijana je knjigovođa, dok se naš kolega Zoran bavi građevinom”, ilustruje Ljubinkovićeva. „Nekada na ples dođem umoran od posla, a kada se završi čas ja mogu da poletim. Kao da mi igra odnese sav taj umor”, napominje Radulović.

Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


