Petak, 19.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Bugari bušili gume da bi pljačkali automobile

Bugari bušili gume da bi pljačkali automobile
(Фото Пиксабеј)

NIŠ – Pripadnici Policijske uprave MUP Srbije u Nišu uhapsili su u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom dvojicu bugarskih državljana koji su pljačkali putničke automobile u Srbiji. Kako je zvanično saopšteno slobode su lišeni  Z.B.E. (33) i S.I.S. (49) jer postoji osnovana sumnja da su izvršili više teških krađa.

U policijskom saopštenju navodi se da se sumnja da su Bugari tokom maja ove godine u Nišu, Novom Sadu i Beogradu, bušili gume na vozilima i  koristeći nepažnju vlasnika automobila, dok su menjali pneumatike, otvarali automobile i krali sve što nađu na sedištima vozila i prtljažnicima – torbice s novcem i dokumentima, jakne i druge vrednosti.

Na ovaj način bugarski državljani su, prema prvim nalazima i saznanjima, sebi pribavili korist od oko 9.700 evra i 137.000 dinara.

Policija je pronašla deo ukradenog novca, koji će, rečeno je, biti vraćen opljačkanim vlasnicima automobila, a saopšteno je i da je uhapšenim Z.B.E. i S.I.S. određena mera zadržavanja do 48 časova nakon čega će krivično gonjene bugarskih državljana biti nastavljeno pred nadležnim tužilaštvom u Nišu.

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Beogradjanin Schwabenländle
На југу Француске и у Шпанији то раде већ више од 20 година.
buki
U Bugarskoj je velika konkurencija medju busačima guma i pljačkanju vozača, pa su presli malo u Srbiju da rasire "biznis".
Зоран Чачак (пишимо ћирилицом)
Почели гастарбајтери да долазе и код нас, мој пријатељу!

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.