Vlada proglasila stanje elementarne nepogode
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici odluku o proglašenju elementarne nepogode zbog obilnih padavina, grada i izlivanja bujičnih i drugih vodotokova, ovog meseca, koje su izazvale veliku materijalnu štetu u pojedinim opštinama.
Odluka predstavlja prvi korak u aktiviranju države u definisanju tačnog broja opština i štete nastale u poplavama, kako bi se pristupilo obnovi infrastrukture, privatnih i objekata javne namene, navodi se u saopštenju Kancelarije Vlade za saradnju s medijima, javlja Tanjug.
Подели ову вест
Komentari2
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Јован К.
Овакве поплаве нам се догађају врло често и увек изазивају велике штете и трауме у животима људи. Уместо да стално јадикујемо и да санирамо губитке, време је да се, најзад, припреме пројекти за регулисање сливова и изградњу посебних базена за акумулацију екстремних вишкова воде. Тиме би се значајно умањиле штете од поплава, а вода из поменутих базена (резервоара) могла би да се користи за наводњавање у данима суше.
Odgovori
|
Preporučujem
4
EspadikuliS
Da su na vreme mislili o narodu sad ne bi imali problema, nego kod nas je sve obrnuto, mi prvo ne vodimo brigu pa posle saniramo, duplo nas košta, i veće su muke.. Užas
Odgovori
|
Preporučujem
21
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


