Obeležena gradska slava u Šapcu
Šabac – Eparhija šabačka i lokalna samouprava u Šapca obeležili su danas gradsku slavu Druge Trojice. U Sabornoj crkvi Svetih apostola Petra i Pavla održana je sveta liturgija, koju je služio vladika šabački Lavrentije, a protom je centralnim gradskim ulicama prošla svečana litija. U Šapcu su Druge Trojice kao crkvena slava obeležavane do Drugog svetskog rata. Po dolasku komunista na vlast slava je ukinuta, a obnovljena je tek 2001. godine.
Подели ову вест
Komentari3
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Maja Medić
Srećna Slava!
Odgovori
|
Preporučujem
4
v stepanovic
Ovo je i prilika za lokalne svestenike da blagosiljaju zgrade koje su ozidali zadnjih 20 godina.
Odgovori
|
Preporučujem
6
Jagodinac
Pa zar mi nismo sekularna drzava,kakva je ovo setnja i sta gradska vlast ima da slavi?
Odgovori
|
Preporučujem
9
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


