Američki brod oborio iransku bespilotnu letelicu
Vašington - Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je danas da je američki ratni brod uništio iransku bespilotnu letelicu u Ormuskom moreuzu, u vreme povećanih tenzija između dve zemlje.
Tramp je rekao da je to najnovija „neprijateljska” akcija Irana i pozvao druge zemlje da osude, kako je kazao, pokušaje Teherana da ograniči slobodu navigacije i globalnu trgovinu u tom strateškom prolazu u oblasti Persijskog zaliva.
Kroz Ormuski moreuz, koji se nalazi između Persijskog i Omanskog zaliva, transportuje se trećina svetskih zaliha nafte. Tramp je naveo da je američki brod „Ju-es-es Bokser” izveo odbrambenu akciju pošto mu je dron prišao na manje od kilometar.
Dodao je da je dron ugrozio bezbednost američkog broda i njegove posade. Iran je nedavno oborio američki dron za koji je tvrdio da je ušao u njegov vazdušni prostor. Tramp je tada u poslednjem trenutku opozvao planirani uzvratni napad, javlja AFP a prenosi Beta.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


