Četvrtak, 09.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Gvaido bojkotuje prevremene izbore

Gvaido bojkotuje prevremene izbore
Хуан Гваидо (Фото Бета/АП)

KARAKAS Lider opozicije u Venecueli Huan Gvaido poručio je da politički protivnici predsednika Nikolasa Madura neće učestovati ni na kakvim prevremenim izborima koji budu raspisani.

U intervjuu za agenciju AP Gvaido je rekao da bi svaki izbori dok je Maduro na vlasti bili „farsa”, prenosi Tanjug.

Aktuelna vlast u Venecueli najavila je parlamentarne izbore početkom iduće godine. Parlament Venecuele je pod većinskom kontrolom opozicije.

Gvaido, koji se samoproglasio predsednikom Venecuele, kaže da planira da zadrži tu titulu i kada mu se završi mandat u Skupštini.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.