Rumunska vojska ostaje u Kforu
Ministar odbrane Aleksandar Vulin sastao se sa ambasadorkom Rumunije u Beogradu Oanom Kristinom Popom, sa kojom je razgovarao o unapređenju saradnje dveju zemalja u oblasti odbrane.
Rumunska strana potvrdila je dalje angažovanje u Kforu i izrazila zadovoljstvo zbog predstojećih vežbi na kojima će zajedno učestvovati pipadnici Vojske Srbije i Oružanih snaga Rumunije, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.
Osvrnuvši se na tradicionalno dobre odnose između Srbije i Rumunije, ministar Vulin je zahvalio za principijelnu podršku u rešavanju pitanja Kosova i Metohije i profesionalno angažovanje pripadnika rumunskog kontingenta u sastavu Kfora, koji doprinose bezbednosti na Kosovu i Metohiji.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


