Na protestima u Iraku 19 mrtvih
BAGDAD – U sukobima policije i demonstranata na antivladinim protestima u Iraku poginulo je 19 ljudi, a 45 ih je povređeno, saopštile su danas lokalne vlasti. Lekari su rekli da je 10 ljudi poginulo noćas na protestima na jugu zemlje.
Policija je danas pucala iz vatrenog oružja da bi rasterala desetine demonstranata koji su palili gume na centralnom bagdadskom trgu uprkos policijskom času koji je tek stupio na snagu, prenosi Beta.
Protesti u Bagdadu i drugim gradovima Iraka podstaknuti su ekonomskim razlozima.
Počeli su pre dva dana na bagdadskom Trgu Tahrir, kada je policija počela da baca šok bombe i ispaljuje gumene metke i suzavac da rastera demonstrante.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


