„Psalmodija” na Kolarcu
Umetnički ansambl Ministarstva odbrane „Stanislav Binički” priredio je koncert iz ciklusa „120 godina sa vama” u Velikoj sali Kolarčeve zadužbine. Dirigovao je Rade Pejčić, a kao solisti predstavili su se Lidija Bojinović, violinistkinja iz Banjaluke, i Nađa Dornik, harfistkinja. Na programu su bila dela Mendelsona, Marinkovića, Debisija i Ravela.
Zalažući se za prezentaciju novih dela srpske muzike, orkestar je premijerno izveo delo Milorada Marinkovića „Psalmodija” po kome je i koncert dobio naziv jer je na simboličan način povezao sva dela na repertoaru.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


