Sreda, 15.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Otmičari trogodišnje devojčice prebačeni u zatvore u Francuskoj

Otmičari trogodišnje devojčice prebačeni u zatvore u Francuskoj
Себастијан Браншу у тренуцима хапшења (Фото МУП Србије)

Troje francuskih državljana, koji su u Srbiji osuđeni na ukupno 26 godina zatvora zbog otmice tada trogodišnje M. P. iz majčinih ruku 13. marta 2015. u Beogradu, prošle sedmice su prebačeni u Francusku na odsluženje ostatka kazne, saznaje Tanjug. Ovo troje Francuza provelo je u sprskim zatvorima nepunih pet godina, pošto su uhapšeni na dan otmice.

Sebastijan Branšu je osuđen na 11 godina zatvora i služio je kaznu u KPZ Sremska Mitrovica, njegova supruga Gorin Aleksis Sandrin Branšu i njena ćerka iz prvog braka Emerin Ulije Kristel kazne od devet i sedam godina zatvora služile su u ženskom zatvoru u Požarevcu.

Molbe za transfer su podneli tokom 2019. godine, preko srpskog Ministarstva pravde, a nakon pozitivnog odgovora te države prebačeni su u svoju matičnu zemlju iz srpskih zatvora.

Nakon izdržavanja kazne u Francuskoj, protiv ovih Francuza počeće i primena mere zabrane ulaska u Srbiju od po 10 godina. Svo troje su uhapšeni u pokušaju bekstva sa detetom, na dan otmice 13. marta 2015. godine, od kada su bili u pritvoru koji im se uračunava u zatvorsku kaznu.

Pravosnažno su osuđeni i upućeni u zatvore, nakon što je Apelacioni sud u novembru 2017. potvrdio presudu Specijalnog suda u Beogradu, koji nije prihvatio nijednu od teza odbrane. Odbrana je tvrdila da su otmičari bili u komunikaciji sa roditeljima male Maše, ali analizom telefona i kompjutera optuženih i nije pronađen trag komunikacije.

Sebastijan Branšu je izneo svoju odbranu tek na kraju suđenja u završnoj reči tvrdeći da je imao dogovor sa porodicom M. P. o pozajmici deteta, radi dokazivanja određenih činjenica pred francuskim sudom u postupku za utvrđivanje očinstva koji je vodila njegova pastorka.

Njegova žena, Gorin Aleksis Sandrin Branšu i njena ćerka Emerin Ulije Kristel tvrdile u odbrani da nisu znale ništa o otmici deteta i krivicu prebacile na Sebastijana. Oteto dete su, kako se veruje, hteli da podmetnu francuskom sudu, kako bi DNK analizom utvrdili da nevenčani suprug Emerin Ulije Kristel, sa kojim nisu u dobrim odnosima, nije biološki otac deteta.

 

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

priča puna rupa
Ova priča je puna rupa. Nedokazano sve, pa i iskaz majke. Verovatno se radilo o sporazumnoj trgovini detetom, koja je pošla po zlu.
marko
Zabraniti im ulazak u zemlju na 10 godina? Sramota!!!! Bre!!!? Dozivotno hostaplerima zabraniti ulazaka! Nek se za 10 godina opet vrate u Srbiju nek ponove svoje delo. Sudije nase ne razmiljaju sta ce biti sutra, isto kao i sa berberinom!

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.