Migranti pokušavaju da na silu uđu u Grčku
Od našeg stalnog dopisnika
Atina - Grčka policija i vojska suzavcem pokušava da zaustavi preko hiljadu migrnata koji nasilno pokušavaju da pređu granicu kod Evrosa,na severo-istoku zemlje. U petak uveče u više navrata migranti su pokušali da probiju blokadu sa turske strane, gde ih niko nije zadržavao, i uđu u Grčku.
Grčka policija je upotrebila suzavac kako bi rasterala masu migranata koja iz sata u sat raste a koje u Turskoj, posle odluke Ankare da više ne zadržava migrante i otvori im granice, sada autobusima prevoze na grčku granicu.
Posle jasne poruke premijera Micotakisa „da Grčka neće dozvoliti nezakonit ulazak na njenu teritoriju“ pojačana je bezbednost i povećan broj policajaca i vojnika na kopnenoj granici prema Turskoj, posebno u noćnim satima kada se očekuje da bi migranti mogli ponovo da pokušaju da nasilno i nezakonito uđu u Grčku.
Policija i vojska dobili su jasnu poruku: „Niko ne sme i ne može da prođe”. Na moru je, i pored pojačanih patrola, ipak bilo nemoguće zaustaviti dolazak čamaca sa turske obale. Tako je tokom dana do Lezbosa i Hiosa ipak stiglo 170 novih migranata.
Premijer Micotakis je za subotu zakazao hitnu sednicu vlade na kojoj će biti odlučeno o novim merama zaštite posle odluke Turske da otvori granice za migrante.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


