U Bugarskoj vanredno stanje zbog koronavirusa
SOFIJA – Bugarski parlament jednoglasno je izglasao odluku da se u zemlji proglasi vanredno stanje do 13. aprila kako bi se suzbilo širenje korona virusa, nakon što je broj potvrđenih slučajeva obolelih porastao na 23.
Tokom vanrednog stanja biće zabranjena putovanja u zemlje s velikim brojem zaraženih i iz njih, biće zatvorene škole i fakulteti, a policiji će biti dozvoljeno da interveniše radi izolacije zaraženih ljudi, prenosi Tanjug.
„Vlada planira i rebalans budžeta za 2020. godinu kako bi opredelila više sredstava za podršku zdravstvenom sistemu”, rekao je poslanicima premijer Bojko Borisov.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


