Komšijska solidarnost
Zabrinuti smo i uplašeni, najblaže rečeno. Razlog – virus korona. Došao je i do nas, a nadali smo se da će, možda, zaobići. Ali to ne bi.
Rano se budimo. Hladnjikavo je, ali ubrzo radijatori zagrevaju prostor i biva prijatnije. Neočekivano rano ču se zvono na vratima. Kada sam otvorio nije bilo nikog, samo cedulja na podu? Pisamce, krupna ćirilična slova i reči:
,,Poštovani Jovići,
Ako Vam treba bilo kakva pomoć, odlazak u prodavnicu, apoteku i slično, obratite nam se. Tu smo da pružimo uslugu.
Vaše komšije Komneni, Sarini roditelji” (upisali su i broj telefona).”
Odjednom smo osetili sreću. Bio je to divan, ljudski gest, komšijski. Bila je to ljudska dobrota. Čestitost, velikodušnost i plemenitost.
Nadamo se da nisu jedini. Svakako treba da služe kao uzor drugima.
Uskoro su pomoć ponudili i komšinica Goca, dobri Miša, Popovići... Nismo sami. Solidarnost na delu. Za uzor.
Trajno zahvalne komšije
Jovići,
Španskih boraca 66, Novi Beograd
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


