Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Na Sajmu smeštena 53 pacijenta

Na Sajmu smeštena 53 pacijenta
(Фото Бета/Министарство одбране)

U improvizovanoj bolnici na Beogradskom sajmu trenutno su zbrinuta 53 pacijenta, koji su pozitivni na sars-kov2 i imaju blažu kliničku sliku, kaže državni sekretar Ministarstva zdravlja Berislav Vekić.

On je naglasio da je na Sajmu trenutno 40 muškaraca i 13 žena, da najmlađi pacijent ima 19 godina, a najstariji 71 godinu.

Pripremaju se, kako je rekao, i drugi sportski centri u Beogradu koji će biti pretvoreni u improvizovane bolnice za prijem lakših pacijenata zaraženih novim koronavirusom.

Navodi da su u svim domovima zdravlja u Srbiji počele da rade kovid ambulante, koje će biti otvorene od 7 do 22 sata, gde će se pacijentima, kod kojih postoji sumnja na zarazu, meriti temperatura, uraditi rendgentski snimak pluća, laboratorija, preneo je Tanjug.

„U najvećim domovima zdravlja u Srbiji počeće da se rade i testiranja na kovid-19. Za vikend će početi preraspodela testova u te domove zdravlja”, rekao je Vekić i dodao da su zdravstveni radnici prošli obuku za uzimanje briseva.

Komentari4
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ana011
Narediti kao u Izraelu da svi nose maske kada su vani u javnom prostoru. U IDEI na Bežanijskoj kosi jutros gužva, oni što sede kući sad šetkaju po marketu. Jedan traži ženi boju za kosu, pa kremu za lice, pa ode do apoteke da pita za alkohol i ako piše da nema, vrzma se dokon, umesto da kupi šta mu treba i ode kući. Piše da se drži odstojanje, ali neki kao da su slepi i nepismeni. Ispred marketa staviti bilborde da edukuju narod i sa glasnom porukom: nosi masku, drži odstojanje, peri ruke...
милица
Пре наки дан у једним новинама објављена слика људи у београдском превозу,враћају се са посла непосредно пре почетка полицијског часа.Гужва,крцато,један до другога,неки имају маске и рукавице,неки не.Ко је задужен за решавање овог проблема?
lolan
Нешто ми није јасно. Ако је на Сајму попуњено 15% капацитета, зашто припремамо нове? Постоји ли нешто што народ не зна?
Pripremi se na vreme!
Treba li čekati da se epidemija proširi i da nema mesta? A proširiti se hoće. Sve zemlje pretvaraju sajmišta u bolnice. Švajcarska je tek juče počela, a zaraženih oko 17 hiljada. Srbija spremno dočekuje, najbolje pripremljena. Samo da je narod disciplinovan, bilo bi dobro, ali...

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.