Utorak, 30.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Nismo priučene negovateljice

Nismo priučene negovateljice
(Фото EPA-EFE/OLIVIER HOSLET)

Strukovno udruženje, Savez udruženja medicinskih sestara koje rade u predškolskim ustanovama Srbije, protestuje protiv nekorektnog i nipodaštavajućih izjava u medijima i izjavama članova Kriznog štaba koji školovane medicinske sestre vaspitače sa srednjom i visokom stručnom spremo, položenom licencom Ministarstva prosvete  i Komore medicinskih sestara Srbije nazivaju  priučenim negovateljicama.

Da li su medicinske sestre vaspitači i medicinske sestre na poslovima preventive, koje imaju i master zvanja, u situacijama  kada su 18. marta stavljene na raspolaganje Ministarstvu zdravlja i do danas svakodnevno rade u kovid bolnicama i policijskim stanicama, Hitnoj pomoći, zaslužile da ih neko degradira i svodi na nivo osoba koja je prošle kurs da samo neguje stare osobe i da oko 310 medicinskih sestara, heroja, naziva negovateljicama.

Molim vas  da nas uvažite, jer su u naše jasle i vrtiće i deca radnika zaposlenih u različitim medijima, i koji znaju da su im deca kod profesionalno kompetentnih osoba, školovanih i sa odgovarajućom licencom.

U ime 4100 medicinskih sestara iz predškolskih ustanova Srbije molimo vas da uzmete u obzir naš protest.

Jadranka Spasić,
predsednica SUMSPUS

Komentari4
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

zika
Preneki dan je na tv bio lekar iz infektivne koji je rekao da nemoze ni jedna jedinica u bolnici da funkcionise bez saniternih radnika tj cistacica.Prvi put sam to cuo i moram reci da sam se odusevio sa tim sto je rekao.Zato svi koji sada izrazavaju postovanje medicimskim radnicima trebaju da pomenu i ove ucesnice u radu,bez kojih zdravsvo moglo da funkcionise.Zivele sve HIGIJENICARKE.
đura
Nažalost među građanima i roditeljima je uvrženo mišljenje da su vaspitačice i med sestre zato u vrtiću da paze decu dok su oni na poslu.Stvarnost je ta da vaspitačice su osobe sa viskom ili višom struč spremom kao i med sestre koje su posebno školovane za ovo zanimanje,One su tu da vaspitaju,obrazuju,spremaju za školu buduće đake.
Mima
Veliko bravo za autorku osvrta ,ali I sve hrabre I pozrtvovane medicinske radnike,tacnije sestre.Ne dozvolite da niko degradira vasu struku - znanje I humanist.Hvala vam za trud I nesebicnost,za svaki trenutak koji posvecujete bolesnima sada I nasoj maloj deci u vrticima.Srdacan pozdrav I svako dobro.Ostanite uvek iste I borite se na svakom nestu za istinu.
Мома
Па у праву су. Нигде у Свету се мед. сестре не понижавају.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.