Hamilton pobednik trke za VN Britanije
SILVERSTON – Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci za Veliku nagradu Britanije, koja je vožena na stazi u Silverstonu.
Aktuelni šampion krenuo je sa pol pozicije, a treću uzastoptnu pobedu u trci F1 Britanac je ostvario sa vremenom 1:28:01.283, iako je u poslednjem krugu ostao bez leve prednje gume, javlja Tanjug.
Kao drugi završio je Maks Ferstapen iz Red Bula, a na pobedničkom postolju našao se i vozač Ferarija Šarl Lekler.
Sledećeg vikenda šampionat Formule 1 nastaviće se trkom koja će se takođe voziti na stazi u Silverstonu.
Подели ову вест
Komentari1
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Rosa
Bilo je jos malo kao u crtacu Cars : Hamilton predje zastavicu, pa krene da vrluda kad ono otvori se guma. Parkirao se, izasao i pomazio potpuno deformisanu gumu. Botas je jos gore prosao. Sta bi bilo da Max nije otisao na zamenu guma pred kraj, tesko je prognozirati, ali ovde su gume bile kljucni momenat, motori i karoserije su izdrzali. Menadzer Benza, Beclija Toto, pravdao je svoju odluku da ne menja gume na kraju kalkulacijom da bi onda sa solidnim gumama tim bio drugi i 10-ti. Ovako , ...
Odgovori
|
Preporučujem
2
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


