Četvrtak, 25.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
TENIS SE SELI U AMERIKU

Đoković stigao u Njujork

Svetski broj jedan učestvovaće na dva turnira u „velikoj jabuci”, „Sinsinati” (od 22 avgusta), a zatim US Openu (31. avgust)
Đoković stigao u Njujork
Ђоковић у Њујорку са члановима свог тима (Фото Инстанграм)

Novak Đoković je stigao u Njujork gde će učestvovati na dva turnira, „Sinsinatiju”, koji počinje 22. avgusta i US Openu (31. avgust). Svetski broj jedan sleteo je u „veliku jabuku” sa „skraćenim” timom (tako nalažu pravila u eri pandemije virusa korona), u kojem se nalaze trener Goran Ivanišević, fizioterapeut Ulises Badio i njegov agent Edoardo Artaldi.

„Vreme je za najčudniji Sinsinati i US open u istoriji. Nadamo se da je sve ovo samo sada. Neka igre počnu”, napisao je Đokovićev trener Goran Ivanišević na Instagramu.

Prošle godine Novak je igrao u polufinalu Sinsinatija, a na Us Openu završio je takmičenje u trećem kolu. S obzirom da na američkoj turneji neće igrati Rafael Nadal i Rodžer Federer, srpskom asu olakšan je put ka 35. masters, odnosno 18. gren slem tituli u karijeri. Ipak, to neće biti ni malo lako, čeka ga mlada garda koja jedva čeka da skine sa trona „veliku trojku”, a veliko je pitanje koliki je trag ostavila i duga pauza zbog pandemije, a i sam Đoković je bio pozitivan na virus korona.

Halep osvojila titulu  u Pragu

Rumunska teniserka Simona Halep osvojila je titulu na turniru u Pragu, pošto je u finalu pobedila Belgijanku Eliz Mertens posle dva seta, 6:2, 7:5. Halep je tako osvojila 21. VTA titulu u karijeri, a drugu u sezoni, pošto je podigla pehar u Dubaiju u februaru.

Halep je rekla da će danas odlučiti da li će učestvovati na predstojećem Ju Es openu.

Komentari5
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Dule Los Angelese
Zelim mu srece I uspeha! Ali, kao da je zaboravio sportsko pravilo "Tim koji pobedjuje se ne menja"! Zasto gubitnik Ivanisevic umesto dobitnika Vajde!? Kao da je zaboravio "Vajda mi je drugi otac"!? I, da je Vajda zbog njega naucio Srpski! Perfektno! Ako postoje Vajdini razlozi, koje mi ne znamo, moje veliko izvinjenje. I Novaku I Vajdi. Ne hrvatski ostrascenom, Goranu Ivanisevicu. A, u kuci njegovog dede Duje, ziveo je I umro osnivac Cetnickog pokreta u Dalmaciji Ilija Trifunovic Bircanin.
Rade
Mislim da je plan odranije da Vajda i Ivanisevic “dele” turnire pa je sada na njega red.Inace mislim da je Ivanisevic dobar izbor jer jos treba da se dokaze kao trener i ,za sada deluje vrlo ambiciozno.
Srbin-USA
Ni Nole ni Ivanisevic ne mora da nose masku. Oni to rade radi kurtoazije, da drugima ne bode oci. Mene jedino brine, da li je zaraza ostavila dejstvo na izdrzljivost. To cemo ubrzo videti. Idemo Nole!
Milan M
Đoković nije trebao da ucestvuje na bilo kakvim turnirima u toku pandemije.
Djordje Pesic
Prelezao je koronu; zasto da ne ucestvuje? Ne moze da se zarazi niti moze nekoga da zarazi. Nema razlog zasto da ne ucestvuje. Ili ste Vi jedan od onih koji veruju da se korona dobija jednom mesecno, a leti i vise puta nedeljno? Paranoja na srpski nacin? Kako je u podrumu ili bunkeru, sigurno?

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.