Četvrtak, 23.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

EU podlegla ucenama Grčke i Kipra

EU podlegla ucenama Grčke i Kipra
Реџеп Тајип Ердоган (Фото Бета/АП)

ISTANBUL – Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan ocenio je danas da je EU podlegla ucenama Grčke i Kipra u vezi sa situacijom u istočnom Mediteranu.

On je to rekao nemačkoj kancelarki Angeli Merkel, tokom razgovora obavljenog putem video poziva, prenosi Rojters.

Erdogan je poručio Merkelovoj da prošlonedeljne odluke donete na samitu EU nisu dovoljne za prevazilaženje problema u odnosima između Ankare i Brisela, saopšteno je iz Erdoganovog kabineta, prenosi Tanjug.

Komentari5
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

danilo obradovic
Turska brzim korakom krci put uspeha na medjunarodnoj politickoj areni ,sto se tice Balkana to je odvajkada Turska interesna sfera koja sada u usponu .
Milo Minderbinder
Sultan ima ambicije, ali svi mu žele odlazak......
Леон Давидович
Нису то уцене већ је ваљда реално да ЕУ штити интересе свопјих чланица, иначе што ће им онда чланство у ЕУ.
Леон Давидович
@ Staei Beograđanin Остао им исти менталитет Османлија, освајање туђег, све што имају од других су отели. Како је у време Османских освајања свет био подељен, нејединствен и то нејединство омогућило је Османлијама да јачају и освајају и данас има сличности у том нејединству пред новом опсности од злих намера савремене Турске. У целом окружењу Турска подстиче нестабилности и ратне сукобе.
Stari Beogradjanin
Normalno je da EU zastupa interese svojih clanica ali samo kada su njihovi iteresi realni. U ovom slucaju je trebalo da ostrije reaguju protiv Turske koja pomaze Azerbejdjanu tj. nije zato da se granice menjaju a u vezi Kipra i Grcke bas to trazi. Osmanlije su se zaigrali, preti im opasnost da se negde okliznu.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.