Nedelja, 19.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Novinar serijski ubica izvršio samoubistvo

Novinar serijski  ubica izvršio samoubistvo
Шокантно схватање новинарске професије: Скопље (Фото Л. Адровић)

Skoplje – U periodu od 72 sata u Makedoniji je otvoren i zatvoren slučaj serijskih ubistava četiri postarije žene tako što je osumnjičeni za njihovo ubistvo, kičevski novinar Vlado Taneski izvršio samoubistvo u tetovskom zatvoru.

Kako je saopštio predstavnik MUP Makedonije, monstruozni ubica je iskoristio nepažnju osoblja tetovskog zatvora i udavio se u kofi vode u zatvorskom toaletu. Time je zapravo skraćena mučna procedura istrage i utvrđivanja činjenica o grozomornim likvidacijama četiri postarije žene, zbog čega je, uz obilje dokaznog materijala, u petak u Kičevu bio pritvoren poznati makedonski novinar, dopisnik „Nove Makedonije” i „Utrinskog vesnika”.

Šokirana makedonska javnost, rodbina, prijatelji, kolege i poznanici Taneskog još nisu stigli da ga povežu sa nezapamćenim zločinima, a iz Tetova je jutros stigla vest da je monstrum iz Konjskih livada presudio sam sebi.

U pomenutom roku, za nepuna dva dana otvoren je dosije zločina sa detaljima koji su zanemili ovdašnju javnost, a koji će brzo biti zatvoren jer je počinilac grozomornih ubistava odlučio da na neverovatan način stavi tačku na nedela zbog kojih je već upisan u istoriju neverovatnih zločina počinjenih na tlu Makedonije.

Kako je „Politika” već izvestila, Taneski je bio osumnjičen za ubistvo Živane Temelkovske (65) i Mitre Simjanoske (65), a ima indicija da je on likvidirao i Ljubicu Ličosku (56) i Goricu Pavlesku (79), čije telo još nije pronađeno.

Sve ubijene su živele u istom kičevskom naselju, imale su niži stepen obrazovanja i sve su radile kao čistačice u kičevskim državnim ustanovama. Osumnjičeni ih je lično poznavao, a kao novinar imao je privilegiju da izbliza prati istragu i da nesmetano kontaktira sa porodicama nesrećnica koje je ubio ili planirao da likvidira.

Pomoćnik ministra MUP Makedonije Ivo Kotevski je za „Politiku” izjavio da je reč o slučaju koji je bez presedana u makedonskoj kriminalističkoj praksi. Uhapšeni je sa neverovatnom hladnokrvnošću godinama bio glavni akter u navodnom rasvetljavanju ovih ubistava. Išao je tako daleko što je forsirao priču da su dva mladića, osumnjičena za ubistvo jednog starca, sigurno počinioci zločina nad ovim ženama. U tome je malo više preterao pa ih je u svojim tekstovima osumnjičio i za dva poslednja ubistva, zaboravivši pri tom da su oni na izdržavanju doživotne zatvorske kazne, te da je isključena njihova umešanost u tim zločinima.

Kotevski nam je još rekao da je na osnovu sperme i DNK još dvojice osumnjičenih nepobitno utvrđeno da se Taneski seksualno iživljavao nad žrtvama pre nego što ih je likvidirao daveći ih električnim kablom.

U njegovom stanu i u vikendici pronađeno je brdo porno materijala pa i fotografije njegovih „ljubavnica” i potonjih žrtava. Kotevski nam je ispričao da je monstrum iz Kičeva imao „sumnjive odnose” sa svojom majkom, koja je takođe bila čistačica u kičevskom Domu zdravlja.

U prikupljanju dokaznog materijala inspektori makedonskog MUP-a su došli do podataka koji ukazuju da su roditelji ovog novinara okončali život pod sumnjivim okolnostima. Da li je u likvidaciji roditelja, s kojima je godinama bio u svakodnevnoj svađi, imao udela, utvrdiće naknadna istraga.

Zanimljiva, gotovo nespojiva je priča o Taneskom koju su ovih dana medijima ispričali njegova šokirana supruga, komšije i kolege novinari, dopisnici makedonskih medija iz Kičeva. Ispada da je počinilac monstruoznih zločina bio uzoran suprug i otac, dobar drug i veoma informisan novinar, zbog čega je u Kičevu uživao nedvosmislen ugled.

Smrću Taneskog, za makedonsku policiju slučaj serijskih ubistava žena u Kičevu je završen, ali će biti otvoren novi, jer, kao što je poznato, baš na osnovu pisanja novinara ubice, za ubistvo dve od njegovih žrtava okrivljeni su i na doživotnu robiju osuđeni Ante Risteski i Igor Mirčevski.

Vlado Taneski je drugi otkriveni serijski ubica u Makedoniji, pre njega, maja ove godine, u Ohridu je uhapšen diler deviza Lazo Radeski, osumnjičen za ubistvo četvorice svojih kolega i sugrađana.

Komentari13
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.