U Solunu od petka vanredne mere protiv koronavirusa
ATINA - Grčka će od petka uvesti vanredne mere u Solunu i još dva regiona, nakon što je alarm na korona virus povišen na najviši, četvrti stepen, saopštio je večeras zamenik ministra za civilnu zaštitu, Nikos Hardalijas.
Prema odluci vlade, u Solunu, regionu Rodop i centralnom gradu Larisa biće zabranjena sva javna ili privatna okupljanja, kao i kretanje između regiona, prenosi Rojters.
U Solunu se zatvaraju restorani i kafići, a sportski i kulturni događaji se otkazuju, prenosi Tanjug.
„Prosečna starost novozaraženih govori o tome da postoji velika povezanost sa okupljanjem radi zabave, sporta i drugih aktivnosti”, rekao je Hardalijas.
U Grčkoj je danas prijavljeno 1.547 novih slučajeva koronavirusa, što je najveći dnevni bilans od početka epidemije.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


