Utorak, 14.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Od srede zabrana „nebitnih” putovanja u Belgiju

Od srede zabrana „nebitnih” putovanja u Belgiju
(Фото Бета/АП)

BRISEL - Premijer Belgije Aleksander de Kro najavio je zabranu svih „nebitnih” putovanja u Belgiju i iz Belgije u periodu od 27. januara do 1. marta.

„Treba da bude jasno da mi ne gradimo zid oko naše zemlje. Dolazak i odlazak je i dalje moguć, ali mora postojati dobar razlog”, poručio je De Kro.

Među „opravdanim” razlozima belgijske vlasti podrazumevaju poslovna putovanja, prekogranične radnike, pomoć osobi u nevolji, studente, posete roditelja maloletonij deci i prisustvo sahranama.

Belgijski premijer je nakon današnjeg zasedanja Nacionalnog komiteta ocenio da se epidemilooška situacja u Belgiji „stabilizovala”, ali da ''opsanost nije prestala”, posebno imajući u vidu nove, zaraznije sojeve virusa.

Od ponedeljka, svi putnici iz Velike Britanije, Južne Afrike i Južne Amerike moraju poštovati desetodnevni karantin, sa testiranjem prvog i sedmog dana.

Nerezidenti će morati da urade dvostruki test - jedan na polasku i jedan pri dolasku u Belgiju, prenosi Tanjug.

Belgijske vlasti su danas donele i odluku o mogućem otvaranju frizerskih i kozmetičkih salona i drugih nemedicinskih kontaktnih profesija od 13. februara, ali pod uslovom da epidemiološke brojke nastave da se povoljno razvijaju.

U slučaju otvaranja tog sektora, zapoleni će morati da nose FFP2 maske i da se testiraju jednom nedeljno.

Klijenti će biti u obavezi da nose bar hiruške maske, ali i da čekaju ispred salona ukoliko se unutra ne može obezbediti dovljna fizička distanca.

U Belgiji je i dalje na snazi policijski čas, koji je uveden sredinom oktobra, a barovi, restorani, kulturne i sportske ustanove ostaju zatvorene do daljnjeg.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Srbin na vezi
Браво за брисел. Следимо брисел. (пре него што нареди)

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.