Ponedeljak, 08.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Besplatan prevoz za sve penzionere Pančeva

Besplatan prevoz za sve penzionere Pančeva
(Фото: О. Јанковић)

Pančevo – Bez obzira na visinu primanja, način sticanja statusa i godine, 28.000 penzionera sa teritorije grada Pančeva, od sada će se besplatno prevoziti vozilima javnog prevoza. Odbornici gradske skupštine doneli su jednoglasnu odluku o izmenama odluke o ostvarivanju prava na povlašćeni prevoz određenim kategorijama građana, što omogućava stopostotno regresirano korišćenje usluge javnog prevoza.

Do sada, najstariji Pančevci, ali i meštani iz iste kategorije u okolnim naseljima imali su godišnje karte i vozili se po sniženim cenama u zavisnosti od visine primanja. Za one sa penzijama do 20.000 dinara, mesečna karta je koštala 2.000, a oni čije penzije premašuju 20.000, morali su da izdvoje četiri hiljade dinara.

U Udruženju penzionera Pančeva pozdravljaju ovakvu odluku gradskih vlasti. Naglašavaju da su se borili da se svim penzionerima obezbedi solidarna pomoć u javnom prevozu, kako su to već učinili neki gradovi u Srbiji. Obezbeđivanje besplatnog prevoza, kažu, velika je olakšica, jer je upravo najviše penzionera, kojima je i do sada, delom dotirana karta ipak bila veliki izdatak.

Za regresirani prevoz povlašćenih kategorija građana, među kojima su deca, učenici, studenti, trudnice i porodilje, osobe sa invaliditetom i penzioneri, Gradska uprava Pančeva godišnje iz budžeta izdvaja 250 miliona dinara. Nakon uvođenja privatnog partnera u posao transporta putnika na teritoriji opštine, prema rečima nadležnih, otvorio se prostor za uštede, što je omogućilo da se razmišlja i o ovakvom potezu.

Zbog epidemijske situacije, do 1. maja ove godine, penzioneri će moći da koriste stare godišnje karte, kako bi bile poštovane sve preventivne mere i izbegle se gužve za podizanje novih. Do naznačenog rok, najstariji građani treba da izvade svoje legitimacije sa istom dokumentacijom, samo sada za to neće morati ništa da plate.

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

električar
Hteli ste reći: "I za penzionere Smedereva", zar ne ?
Mustafa Aga
Eto jedne lepe vesti...Hvala gradskim vlastima Pancheva za ovaj gest poshtovanja i pomochi starijim osobama bez obzira na njihov finansijski potencijal...Ovo je ono shto nash Tvorac, Uzvisheni Bog, zeli da vidi kod nas ljudi...Kada mi pomazemo jedni drugima...
Sloba
Penzioner sam,dobra odluka al na mladima svet ostaje a i unucad trebaju vrtic nema mesta,gradite vrtice.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.