Zabranjen rad još jednom privatnom vrtiću
Prosvetna inspekcija grada donela je juče rešenje o privremenoj zabrani rada vrtića „Moj mali svet 1” na Vračaru, zbog uočenih nepravilnosti u radu u toku vanrednog inspekcijskog nadzora, izjavio je Slavko Gak, gradski sekretar za obrazovanje i dečju zaštitu.
– Najveća zamerka je nepostojanje medicinske sestre-saradnika u vrtiću, na šta stalno upozoravamo jer tako nešto ne sme da se događa. Osim toga, vrtić ne poseduje dokaz da je ustanova ispunila sve protivpožarne uslove u skladu sa propisima, što su prekršaji koji kao posledicu moraju da imaju zatvaranje sve dok se nepravilnosti ne otklone – rekao je Gak.
On je objasnio da je inspekcijski nadzor ove ustanove sproveden vanredno, nakon prijave.
– Dobro je da su ljudi počeli u većoj meri da prijavljuju svaku sumnju u regularnost poslovanja privatnih vrtića jer je to jedini način da inspekcija reaguje mimo redovnih godišnjih kontrola – rekao je Gak.
Istakao je da vlasnici i direktori privatnih predškolskih ustanova u Beogradu, koji su u sistemu subvencija grada, moraju da shvate ozbiljnost sektora i odgovornost koju imaju kada im roditelji povere decu. Kada je bezbednost dece u pitanju, kao što je slučaj u ovom vrtiću, nikakvi propusti neće se tolerisati.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


