Utorak, 23.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Orban primio kinesku vakcinu

Orban primio kinesku vakcinu
(Фејсбук)

BUDIMPEŠTA - Mađarski premijer Viktor Orban primio je vakcinu protiv korona virusa koju je razvila kineska kompanija Sinofarm.

„Vakcinisan”, objavio je danas Orban na svom nalogu na Fejsbuku uz fotografije na kojima se vidi kako prima vakcinu, preneo je Rojters.

Mađarska je u sredu postala prva članica Evropske unije koja je počela da vakciniše ljude vakcinama Sinofarm nakon vakcinacije ruskom vakcinom Sputnjik V, iako nijedna od njih nije dobila odobrenje za hitnu upotrebu od strane evropskog bloka.

Orban je u petak izjavio da je moguće pooštravanje „zaključavanja” jer je broj novozaraženih skočio na najviši nivo ove godine, a bolnice očekuju veliki pritisak tokom naredne dve sedmice.

Na stotine ljudi okupilo se danas na trgu u Budimpešti kako bi protestovali protiv mera „zaključavanja”, prenosi Tanjug.

Komentari11
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

slobodan
Najvaznije je da to kamere zabeleze.
naivna
Najvaznije je imati suverenitet. Cestitke predsedniku Orbanu
paja
Ponovo uvodi Madjarsku u komunistički lager?
milan lala
Gde vi vidite nekakav "komunisticki lager " ?. Stara izandjala floskula . Ma trebo je da ceka da se vakcinise sa Fajzerom ili Modernom ? Zna Orban sta valja . Narod sirom sveta veruje u Sputnik -V i Sinofarm .
Brat Kinez
Toliko je najavljivao Sputnjik, a sada uzeo kinesku ?
Brat Kinez
@ Milan Kakva je to grozna politika u EU od čijeg novca živi ceo socijalni program Orbanov, jeli ga neko iz Brisela sprečio ili bar pokušao da ga spreči da uzme rusku ili kinesku vakcinu? Raspitajte se o činjenicama oko porudžbine vakcina i kapaciteta proizvodnje pre pisanja komentara, molim Vas. Poz
milan lala
Odgovor za Brat Kinez@ Orban je pod stalnim napadima rusofoba iz EU a i iz opozicije u Madjarskoj to je jedini razlog sto se vakcinisao sa Kineskom a ne Ruskom vakcinom . A i nas predsednik ce uzeti istu Kinesku jer je i on pod napadima rusofoba iz EU . Kineska vakcina zvanicno ima manji procenat efikasnosti od Ruske vaklcine . Politika u EU ide isped zdravlja .

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.