Sreda, 24.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

„Kovid kolo” na Savskom trgu

„Kovid kolo” na Savskom trgu
(Фото Принтскрин )

Učesnici skupa protiv epidemijskih mera, koji je juče održan na Trgu republike, protestnu šetnju završili su sinoć na Savskom trgu. Na zaprepašćenje prolaznika, oni su na platou kraj spomenika  Stefanu Nemanji zaigrali Užičko kolo, a niko od njih nije nosio zaštitnu masku.

Snimak ovog događaja ubrzo se proširio društvenim mrežama. Lavinom negativnih komentara propraćeno je ovakvo neodgovorno i neprimereno ponašanje, u trenutku kada raste broj zaraženih kovidom 19, a bolnice jedva nalaze slobodne postelje za nove pacijente. 

Jučerašnji skup je inače organizovan posredstvom društvenih mreža, s kojih je građanima upućen poziv da se usprotive anti-kovid merama.

Komentari39
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ozbiljno " dizanje nogu "
na vest da se negde u razvijenoj Evropi vrlo solidno potkivaju konji . (" I Beograd je svet "?!).Da bi stvar bila " autentičnija " ( Samo nek sam protiv ) "opleti Brale užićko " .Kada bi neko predložio da malo "dišu pod vodom " kako taj osećaj opisuju oni koji su se izborili za život makar kod kuće u kadi .lavabou - onako rekreativno- samo da isprobaju pa da opišu ...?! Objašnjenje ? SLOBODA Dokazaće se SMS-om i u Srbiji da je planeta Ravna ploča .
др Слободан Девић
"Знање је снага, знање је моћ, учите децо и дан и ноћ" ...
Јован К.
Истог дана одржани протести у многим земљама свакако нису спонтани, јер спонтане реакције не могу да постигну такву синхронизованост. А они, који се као муве на лепак одазивају таквим позивима на протесте против мера због Ковида-19, не схватају да су постали робови нечијих болесних планова.
Iz Britanije
Sve je to "upušteno" još pred prošlogodišnje prevremene (nepotrebne) junske izbore koji su mogli da budu odloženi. Ali osiguranje mesta na vlasti je nekima bila preča potreba. Trebalo je ubediti narod da je zaraza prošla i ohrabriti ga da izađe na glasanje. Od tada sve ide nizbrdo i narod ne veruje da tolike zaraze ima jer mnogi žive u "paralelnoj stvarnosti" stvorenoj još juna meseca.
Momčilo Jovanović
Šta li ovi jadnici proslavljaju? Možda se vesele kovid-bolesnicima kojih su pune bolnice,možda se vesele tragediji mnogobrojnih koji se bore za svoj život ili se možda vesele što su nam zdravstveni radnici na ivici snaga. Svašta sam u svojih 75 godina doživeo ali ovako nešto čovek ni u snu ne može da zamisli.Mogu ljudi da prihvataju vakcine ili ne,mogu verbalno da se slažu ili ne sa raznoraznim merama ali veseliti danas kad ljudi jednostavno nestaju...-to je baš TRAGIČNO,GLUPO I UŽASNO RUŽNO.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.