Oskrnavljen spomenik Stefanu Nemanji
Spomenik Stefanu Nemanji na Savskom trgu u Beogradu danas je oštetila nepoznata osoba, koju su uočili pripadnici komunalne milicije.
Načelnik komunalne milicije Ivan Divac naveo je večeras u pisanoj izjavi za Tanjug da je najverovatnije reč o migrantu koji je otkinuo deo krsta sa spomenika i koji je sada u bekstvu, prenosi Tanjug.
Divac kaže da je počinilac prilikom bežanja odbacio deo krsta koji je predat službi obezbeđenja spomenika.
Naveo je i da će komunalna milicija i u narednom periodu nastaviti sa pojačanim obilaskom spomenika Stefanu Nemanji u cilju održavanja komunalnog reda.
Incident je prijavljen oko 16.40 i intenzivno se traga za počiniocem, rečeno je ranije večeras u MUP-u.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


