Putin primio vakcinu „Sputnjik Ve”
MOSKVA – Predsednik Rusije Vladimir Putin je izjavio danas da je primio domaću vakcinu protiv koronavirusa „Sputnjik Ve”, kao i da je njegova ćerka vakcinisana istom vakcinom.
„Što se mene tiče, kada sam to uradio, a ovo se dogodilo u februaru, bile su zapravo dve vakcine u opticaju: 'EpiVak Korona' iz Vektor centra u Novosibirsku i 'Sputnjik Ve'. Obe su dobre”, pružio je uveravanja Putin tokom godišnjeg specijalnog programa „Direktna linija” u okviru kojeg odgovara na pitanja građana, prenosi ruska agencija TAS S.
„Polazio sam od činjenice da moram da, što je duže moguće, budem zaštićen i doneo sam odluku da primim vakcinu Sputnjik Ve”, rekao je Putin, prenosi Tanjug.
Naveo je i da je njegova ćerka vakcinisana isto „Sputnjikom Ve”, i naglasio je da je vakcina potrebna i da sa sobom ne povlači ozbiljne posledice.
„Postoje ljudi različitih telesnih konstitucija, sa hroničnim bolestima i starije osobe, takozvane rizične grupe. Za njih je ovo opasno po život. Inokulacija, međutim, nije opasna i nismo imali nijednu komplikaciju u našoj zemlji”, primetio je Putin.
Rekao je i da je do sada vakcinisano više od 23 miliona Rusa i da srećom nema tragičnih slučajeva nakon vakcinacije, kao što je, kako je podsetio, to bio slučaj nakon upotrebe vakcina „AstraZeneka” ili „Fajzer”.
„Kako se ne bi desio lokdaun, regioni uvode obaveznu vakcinaciju, a dalje širenje infekcije se može sprečiti samo zahvaljujući vakcinaciji”, poručio je Putin.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


