UNICEF-u donirano 200.000 evra
Najveći trgovinski lanac u zemlji, „Delez Srbija” donirao je UNICEF-u 200.000 evra za modernizaciju i opremanje neonatalnih centara. Ove godine ovo je najveća donacija privatnog sektora koja će omogućiti nabavku prvog transportnog vozila za decu i aparata za terapijsku hipotermiju novorođenčadi Centru za neonatalogiju u Kragujevcu kao i jedan aparat za terapijsku hipotermiju novorođenčadi Institutu za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine iz Novog Sada. Donacijom će se obezbediti i stručna edukacija lekara, medicinskih sestara i saradnika za primenu najnovijih znanja i procedura u neonatologiji.
„ Pandemija i poslednje dve godine pokazale su nam koliko je važna solidarnost sa onima kojima je potrebna podrška, ali i da jedino odgovornim pristupom i udruživanjem možemo pokrenuti značajne inicijative i učiniti naše okruženje boljim mestom za život“ - rekao je Jan-Vilem Dokhejr, generalni direktor kompanije Delez Srbija.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


