Melburn produžio lokdaun
MELBURN – U Melburnu, drugom po veličini gradu u Australiji, danas je produžen „lokdaun” na još sedam dana zbog pojave novih 20 slučajeva korona virusa, dok vlasti u Sidneju razmatraju ublažavanje restrikcija za vakcinisane građane, uprkos širenju zaraznijeg delta soja.
„Ovo je veliki izazov, znam, za svakog građanina Viktorije. Oni bi voleli da budu otvoreni i imaju stepen slobode, ali to jednostavno nije moguće zbog delta varijante”, izjavio je premijer Viktorije Danijel Endrjus, prenosi Tanjug.
On je upozorio da bi u slučaju brzog otvaranja grada situacija bila nalik onoj u Sidneju gde je danas prijavljeno 344 novih slučajeva infekcije.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


