Džon Čalis postaje srpski državljanin
Britanski glumac Džon Čalis, upamćen po ulozi Bojsija u čuvenoj seriji „Mućke”, podneo je zahtev za srpsko državljanstvo. Čalisa je protekle sedmice u Londonu, kako je na svom fejsbuk profilu napisao Goran Vesić, zamenik gradonačelnika Beograda, primila ambasadorka Srbije u Ujedinjenom Kraljevstvu Aleksandra Joksimović. Popularni glumac je, inače, pre nekoliko dana na svom instagram nalogu okačio fotografiju gde pokazuje svoj „mercedes” sa registarskom tablicom na kojoj piše Srbija.
„Fotografija je nastala prošle nedelje ispred naše ambasade u Londonu, kada je Džon Čalis zvanično podneo zahtev za prijem u državljanstvo Republike Srbije. Imao sam tu čast da u ime Grada Beograda potpišem preporuku da Bojsi postane srpski državljanin. Nije bilo lako pobrojati na jednoj stranici šta je Bojsi učinio na promociji Srbije i Beograda, posebno u Velikoj Britaniji, gde je veoma poznat i popularan”, saopštio je Vesić na svom fejsbuk profilu.
Ideju da Čalis postane srpski državljanin, kako je napisao Vesić, podržala je i premijerka Ana Brnabić, a zamenik gradonačelnika Beograda navodi da se zahtev za srpsko državljanstvo poznatog britanskog glumca već nalazi u Beogradu i da će, po završetku procedura, vlada glasati o njemu.
Vesić je ovom prilikom posebno zahvalio Lazaru Vukoviću, koji je odrastao i živi u Londonu jer je „najzaslužniji zato što Bojsi toliko voli Beograd i Srbiju”.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


