Marko Milenković šesti put vitez Ljubičeva
Požarevac – Marko Milenković (31) nastavlja da svojim veštinama u višeboju ispisuje istoriju Ljubičevskih konjičkih igara. On je u nedelju na požarevačkom hipodromu šesti put osvojio titulu viteza, pobedivši u finalu tradicionalnog „Ljubičevskog višeboja” gde se takmičari nadmeću u više disciplina: seča sabljom, gađanje kopljem, kurirsko jahanje, gađanje strelom i topuzom. Milenković je samouvereno na svom grlu ,Neval briljirao u svim disciplinama, osvojivši ukupno 14 poena od maksimalnih 15. U gađanju topuzom i strelom osvojio je maksimalan broj bodova, a najbolje vreme ostvario je u kurirskom jahanju, 24 sekunde i 18 stotinki. U gađanju kopljem ostvario je dva, a u seči sabljom tri poena. Osvajanjem šeste titule Milenković se izjednačio sa Sinišom Stokićem, koji je takođe šestostruki vitez Ljubičeva.
Već naviknut na ljubičevski tron, Marko je i ove godine od gradonačelnika Požarevca primio viteška znamenja –p lašt i sablju na kojoj je ugraviran natpis ,,Ne vadi me bez povoda, ne vraćaj me bez časti”. Uručen mu je i pehar i novčana nagrada.
Drugoplasirani je Boban Janićijević sa ukupno 12 poena i treće mesto je pripalo Dušanu Jankoviću sa deset poena. U finalu „Ljubičevskog višeboja” bilo je osam tamičara.
Tribine su bile pune, procenjuje se da je oko sedam hiljada ljudi pratilo 58. Ljubičevske konjičke igre u Požarevcu.

Na hipodromu se odvijao dvodnevni program. U subotu su igre otpočele takmičenjem u daljinskom jahanju, trkom „Đeneral Ilija Gojković”. Usledile su četiri kasačke trke „Resava”, „Mlava”, „Morava” i „Dunav”, zatim dve galopske – „Mihailovac” i „Vojvoda Milivoje Živanović”, kao i voltižovanje dece i polufinale „Ljubičevskog višeboja”. U nedelju su na programu bile četiri galopske trke: „Vojvoda Blagoje Urošević”, „Kostolac”, „Braničevo” i „Kup Ljubičeva”, zatim dve kasačke trke: „Stig” i „Knez Mihailo”, voltižovanje dece i najuzbudljivije finale „Ljubičevskog višeboja”.
Za takmičenje je prijavljeno više od 130 grla. Ukupan nagradni fond bio je oko 5,4 miliona dinara, od čega po dva miliona odlaze najboljima u trci „Kup Ljubičeva” i „Ljubičevski višeboj”.
Dodelom priznanja zatvorena je ovogodišnja tradicionalna smotra konjičkih veština po kojoj je Požarevac poznat i van granica Srbije.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


