Četvrtak, 25.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Ne zna se kada će biti uvedene kovid propusnice

Ne zna se kada će biti uvedene kovid propusnice
(Небојша Марјановић))

Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da ne zna kada će biti uvedene kovid propusnice i koje će sve mere biti donete, kao i da njemu jedino ostaje da moli ljude da se vakcinišu.

„Ne znam kakve ćemo mere da donosimo, zato što moramo da živimo. Ljudi su siti svega, ali nije važno ni to šta ljudi misle, jer nije posao države da se dodvorava ljudima kada je u pitanju bolest i zdravlje ljudi već da obezbedi da se najbezbolnije prođe kroz pandemiju i da obezbedi lečenje. Važno je i kako ćemo da sačuvamo ekonomiju, jer sve moramo da platimo, a iz čega ako nam ne radi ništa”, rekao je Vučić na pitanje da li će i kada biti uvedene kovid propusnice.

Predsednik je istakao da ne može da veruje da ljudi neće da se vakcinišu jer veruju u „priče iz 16. veka” kako će sa vakcinom dobiti čip i kako će im se lepiti magneti na tom mestu.

„Dajte budite odgovorni, ako niste prema sebi, budite prema najslabijima, najstarijima da njima sačuvamo živote”, poručio je Vučić, preneo je Tanjug.

Kaže da država ima najbolje lekove koji postoje u svetu za lečenje od kovida, kao i vakcine, i zapitao šta država još treba da uradi za građane da bi sačuvali svoje zdravlje.

Predsednik je naglasio da je odlazak svakog čoveka zbog korone ogroman gubitak za našu zemlju i da građani moraju da razumeju da nijedan ljudski život ne možemo da nadoknadimo, kao i da smo izgubili zbog korone puno dobrih ljudi.

Vučić je napomenuo da ne može da nam radi ekonomija i da se isplaćuju iste ili veće plate građanima ako nam ništa ne radi zbog korone i da još nije čuo da je neko u javnom sektoru tražio da dobije manju platu pošto država ima manje prihode.

Komentari16
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

mudrost
Zna se - neće nikad, jer građani ne žele i ne treba da se dele ni po kojoj osnovi. Mudar državnik to zna.
Maja
U nekim zemljama je već uvedeno da nevakcinisanisanima troškove bolovanja i lečenja od kovida ne pokriva zdravstveno osiguranje. To je logično jer zdravstveni sistem može da pokriva samo opravdane neizazvane troškove. Umesto toga kod nas sada svi ostali moraju privatno da se leče jer zdravstveni sistem praktično ne funkcioniše.
Maja@
Draga Majo, da li vi treba da sudite šta je opravdan trošak ili ko to treba da procenjuje? Zašto je poslednjih godinu dana samo korona u fokusu i toliko posebna? Zašto isti postupak ne primenimo i za druge bolesti, kod kojih su troškovi veći? Zašto oboleli od meningitisa ne plati svoje lečenje (zaražen na bazenu), ako nije vakcinisan od ove bolesti? Zašto da "besplatno" lečimo pijanog, a povređenog u saobraćaju? Zašto da svakog meseca plaćam zdravstveno osiguranje? Otvarate Pandorinu kutiju.
bolje grob, nego rob!
Naprotiv, zna se - NIKAD!
Danilo Kovač
I u dobru i u zlu, narod ne treba deliti.
razboritost
Propunice, ako je razuma, neće biti uvedene.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.