Štafetni sistem podele pošte u Ostružnici
Problemi u radu pošte u Ostružnici prisutni su više godina. Žitelji su pisanim putem i direktnim kontaktima s odgovornima iz pošte pokušali da reše te probleme, ali, nažalost, bezuspešno. Sve se završavalo na obećanjima i iskazivanju želje da se pomogne. Pošta u Ostružnici radi od 1952. godine. Tada je ovo mesto bilo malo prigradsko naselje s nekoliko stotina kuća. Danas ima više od 1.470 domaćinstava, odnosno poštanskih sandučića fizičkih lica i 180 sandučića pravnih lica. Većina žitelja radi u Beogradu, Obrenovcu i Umki i radno vreme najčešće im je do 17 časova. Pošta u Ostružnici radi radnim danima do 14 časova. Bilo bi neophodno da radi i subotom, jer mnogi jedino tada mogu da koriste usluge pošte.
Već tri meseca pošta se u Ostružnici distribuira sa zakašnjenjem pošto nema poštara koji bi je raznosio. Upravnik pošte, pored redovnog posla, pokušava i da distribuira poštu građanima. U ovakvim uslovima na scenu stupa novi model distribucije: kada dođete u poštu da podignete novac ili platite račune, dobijete i svoju poštu, ali i onu koju treba da dostavite svojim komšijama u naselju. Mora se priznati, vrlo interesantan model. Iako nije savremen, primenjiv je u praksi. I na ovu pojavu smo reagovali više puta kroz kontakte s nadležnima i sve se završavalo obećanjima da će problem biti odmah rešen. Nažalost, poštara u Ostružnici još nema i štafetni sistem podele pošte i dalje živi, uz mogućnost da postane trajno rešenje. Pošta stiže sa zakašnjenjem, a neka i ne stigne na adrese na koje je upućena.
Dragan Paskaš,
general u penziji
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


