Čuvamo od zaborava: Mali Grantovac
U rubrici Među nama 23. septembra je objavljen tekst g. Mladena Obradovića pod naslovom „Sačuvajmo sadašnji izgled Beograda od zaborava”, u kojem naš sugrađanin predlaže da se pristupi organizovanom fotografisanju Beograda koji nestaje. S obzirom na to da sa svoje terase svakog dana gledam deo Vračara pod nazivom Mali Grantovac – kvart između ulica Kneginje Zorke, Njegoševe, Smiljanićeve i Krunske – želim da priloženom fotografijom doprinesem početku realizacije pomenutog predloga gospodina Obradovića.
Nadam se da će i drugi naši sugrađani poželeti da daju svoj mali doprinos u tom smislu. Naravno da bi najpoželjnija bila ozbiljna akcija na nivou grada, odnosno gradske vlade, koja bi angažovala grupu vrsnih profesionalnih fotografa, kako stoji u pomenutom tekstu Mladena Obradovića.
Nenad Milićević,
Beograd
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


