Vlada formirala Privremeno telo za praćenje medija
Vlada Srbije donela je danas odluku o formiranju Privremenog tela za praćenje medija, saznaje Tanjug u Vladi.
Reč je o jednoj od mera za unapređenje izbornih uslova u Srbiji, koja je dogovorena u međustranačkom dijalogu sa evroparlmentarcima.
Prema tom dogovoru nadležnost tela bi bila praćenje medija, konsultacije, izveštaj o primeni pravilnika za RTS i RTV, davanje mišljenja o radu nezavisnih institucija i njihovim odlukama.
Odlukom Vlade, kako je rečeno Tanjugu, utvrđuju se zadaci, sastav, način obrazovanja, kao i način rada i finansiranja Privremenog nadzornog tela za praćenje medija tokom izborne kampanje.
Predviđeno je da privremeno telo ima 12 članova, od kojih šest predlaže REM, a preostalih šest u formatu 3+3 u skladu sa Završnim dokumentom međustranačkog dijaloga o izbornim uslovima uz posredovanje EP od 18. septembra predlaže predsednik Narodne skupštine nakon konsultacija sa kofasilitatorima dijaloga.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


