Kako podmladiti Srbiju
Javljam se povodom upozoravajućeg članka pod naslovom „Batut: Srbija na pragu demografske starosti”, objavljenog u „Politici” 23. novembra. Želeo bih da predložim načine za brzo i efikasno prevazilaženje tog problema.
To su dva zakona koja bi hitno trebalo doneti: o davanju dečjih dodataka u visini minimalnog ličnog dohotka za one koji žive van gradskih područja i davanju penzija majkama van gradskih područja posle trećeg deteta.
Navedenim zakonima, uz povećanje rađanja dece, sprečila bi se migracija seoskog i palanačkog stanovništva u gradove i inostranstvo, smanjila nezaposlenost i podstakao razvoj poljoprivrede i stočarstva. Sprečilo bi se odumiranje najvitalnijeg dela Srbije.
Davanje ovakve pomoći porodicama u gradskim sredinama predstavlja finansiranje rađanja dece za razvijene zemlje.
Ovo je posebno važno napomenuti sada, kad se usvaja budžet i planiraju zakoni za podsticaj rađanja.
Bez povećanja nataliteta, puteve, pruge i fabrike gradimo za tuđu decu.
Vlada Paunović
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


