Sreda, 24.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Cena gasa premašila 3.600 dolara

Cena gasa premašila 3.600 dolara
(Фото EPA-EFE/DUMITRU DORU)

MOSKVA – Cena gasa na berzi u Evropa beleži vrtoglavi rast četvrti dan zaredom, nadmašivši danas nivo od 3.600 dolara za 1.000 kubnih metara, što je rekord svih vremena, prema podacima sa ICE berze u Londonu.

Cena gasa za isporuku u aprilu (fjučers ugovori) skočila je na holandskom TTF čvorištu na 3.639,1 dolara za 1.000 kubnih metara, prenosi Tanjug.

Generalno, cena gasa je od početka današnjeg evropskog trgovanja porasla za više od 67 odsto. Na zatvaranju trgovanje u petak iznosila je 2.300 dolara za 1.000 kubnih metara.

Komentari13
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Miodrag Ordanovski
To što pričamo o ceni gasa znači da još nismo svesni situacije.Danas videh gradonačelnika Odese kako nadmeno izjavljuje da je u Odesi mirno jer ruske trupe ne mogu sa dopru do nje pošto je brani herojska ukrajinska vojska koja" ubija Ruse na stotine".Krv mi se sledila u žilama.Ako to nije istina kakav je mozak u njegovoj glavi.Ako jeste bojim se da pomislim kakve će biti posledice!
pepelepju
haahahahahahah
Божидар Анђелковић
Европска унија спрема нове туристичке аранжмане за своје грађане: "Заборавите на цвокотање. Десет дана грејања у Москви на природан руски плин. Уплате искључиво у рубљама, евре и доларе не примамо. Може и на кредит, до следеће зиме."
Мала допуна
Сад је већ 3820.
Махалски гонич
Поводом овога, једино могу Западном свету да поручим: „Срећне вам санкције, јунаци!“
Махалски гонич
#Det • Не јуначим се, једноставно, нити подржавам то лудило од санкција које не доприносе ничему осим скоку цена које ћемо сви и те како осетити, нити подржавам Украјину која је чачкала, чачкала док није исчачкала шта је ичачкала, нити осуђујем Русију која је трпела док је трпела. Само коментаришем то како сада највише цвиле баш они најгласнији поборници санкција. Наравно, још нису почеле контрасанкције, а то ће тек бити занимљиво. А ви? Како сте? Нисте у фотељи?
Det
A vi se junacite iz udobne fotelje! Bravo junacino!

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.