Sreda, 08.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

„Bam­bi­lend” če­ka no­vi ži­vot

„Srp­ski Di­zni­lend” u Po­ža­rev­cu, či­ji je vla­snik na­vod­no bio Mar­ko Mi­lo­še­vić, krat­ko je ra­dio, od atrak­ci­je je da­nas osta­la ru­i­na
 „Bam­bi­lend”  če­ka no­vi ži­vot
(Фотографије О. Милошевић)

Po­ža­re­vac – Ne­ka­da­šnji „Bam­bi park” svo­je­vre­me­no je bio si­no­nim za Po­ža­re­vac, baš kao i po­ro­di­ca Slo­bo­da­na Mi­lo­še­vi­ća, či­ji sin Mar­ko je slo­vio za vla­sni­ka „srp­skog Di­zni­len­da”, ka­ko su mno­gi na­zi­va­li ovaj kom­pleks. U ju­lu 1999. go­di­ne, pom­pe­zno je otvo­rio vra­ta po­se­ti­o­ci­ma i po­stao je epi­cen­tar deč­je igre. To­bo­gan, dvo­rac, la­vi­rint, vi­di­ko­vac, sport­ski te­re­ni, fon­ta­na, sun­ča­ni sat, ba­zen, sa­mo su ne­ki od sa­dr­ža­ja. Ali, bi­lo je to krat­kog ve­ka. Već 2000. go­di­ne pre­sta­je sa ra­dom. Da­nas ne­ma ni­ka­kvu na­me­nu i pot­pu­no je ru­i­ni­ran, a sve što je vre­de­lo ras­pro­da­to je ili uni­šte­no.

Po­ža­re­vlja­ni du­že od dve de­ce­ni­je če­ka­ju da ovaj pro­stor bu­de pre­u­re­đen, jer sa­da pred­sta­vlja ru­glo. Grad je ko­nač­no re­šio da se pri­hva­ti tog po­sla i da ne­ka­da­šnji „Bam­bi­lend” pre­tvo­ri u sport­sko-re­kre­a­tiv­ni kom­pleks, za­jed­no sa su­sed­nim „va­ša­ri­štem”. Još 2017. oba­vlje­na je raz­me­na ne­po­kret­no­sti sa kom­pa­ni­jom „Bam­bi” či­me je Po­ža­re­vac u po­sed vra­tio vi­še od dva hek­ta­ra ze­mlje, me­đu­tim, pro­blem je sa pre­o­sta­lih 60 ari či­ji vla­snik ne že­li da ih pro­da. Iako gra­do­na­čel­nik Po­ža­rev­ca Sa­ša Pa­vlo­vić ni­je že­leo da ime­nu­je vla­sni­ka, re­kao je da je to ze­mlji­šte grad ustu­pio pre vi­še od 20 go­di­na, pa Po­ža­re­vlja­ni pret­po­sta­vlja­ju da je reč o ne­ka­da­šnjem ga­zdi „Bam­bi­len­da”. Pod­se­tio je da je 2018. gra­du po­nu­đe­na ta par­ce­la za 18 mi­li­o­na di­na­ra, ali je šan­sa pro­pu­šte­na zbog ne­go­do­va­nja jav­no­sti.

Upr­kos to­me, pro­je­kat za ure­đe­nje „Bam­bi par­ka” u za­vr­šnoj je fa­zi i usko­ro će bi­ti pre­zen­to­van jav­no­sti. Reč je o par­ce­li od dva hek­ta­ra ko­ja je sa­da u vla­sni­štvu gra­da. Idej­nim re­še­njem pred­vi­đe­no je da no­vi „Bam­bi park” bu­de po­de­ljen na tri ce­li­ne – re­kre­a­tiv­ni i par­kov­ski deo, avan­tu­ra park i sport­ski te­re­ni.

Ako se u sko­ri­je vre­me ne pre­do­mi­sli, vla­snik spor­nih 60 ari mo­ra­će da se pri­la­go­di pra­vi­li­ma grad­nje ko­ja su de­fi­ni­sa­na pla­nom ge­ne­ral­ne re­gu­la­ci­je.

„Ako vla­snik ne že­li da pro­da par­ce­lu mo­ra­će da se dr­ži ono­ga što mi mo­že­mo da pri­hva­ti­mo u skla­du sa plan­skom do­ku­men­ta­ci­jom, a to je da tu bu­de ne­ki obje­kat za sport i re­kre­a­ci­ju”, re­kao je gra­do­na­čel­nik Pa­vlo­vić.

Ka­da je pla­ni­ran po­če­tak ra­do­va, ni­je pre­ci­zi­ra­no, ali je na­gla­še­no da će naj­ve­ći pro­blem bi­ti no­vac. Pa­vlo­vić je po­ru­čio da se na­da da će grad obez­be­di­ti sred­stva za ovu na­me­nu.

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

boza
Covek uziva u Rusiji. Sta ga briga za Bambilend.
Зоран Чачак (пишимо ћирилицом)
Како мислите "наводно Марко Милошевић"? Мислите ли ви да ми ништа не памтимо? Медији су данима брујали о отварању "Бамбиленда", чији је власник, Мајкин Син, паре зарадио носећи гајбице. И откуд градоначелнику Пожаревца право да не именује власника земљишта које је град уступио? Власник сваке парцеле у земљи мора да буде познат! Још сме да каже да неће да каже ко је? Комплетна лудара!

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.