Petak, 17.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Boris Beker proglašen krivim, preti mu zatvor

Boris Beker proglašen krivim, preti mu zatvor
Борис Бекер (ЕПА ЕФЕ - Ф.Л.С.)

LONDON - Bivši nemački teniser Boris Beker proglašen je danas krivim za skrivanje imovine u stečajnom procesu.

Porota Krivičnog suda u Londonu ocenila je da je nekadašnja teniska zvezda kriva po više tačaka optužbe.

Optužen je za skrivanje dela imovine od vlasti u procesu stečaja koji je protiv njega ranije pokrenut.

Visina kazne, kako je najavljeno, biće objavljena 29. aprila, a kazna bi mogla biti i zatvor.

Beker je, kako prenose nemački mediji, ljutito pratio izricanje presude, protiv koje može podneti žalbu.

Beker je 21. juna 2017. od strane suda proglašen nesolventnim, a tužilac ga je optužio da je sakrio deo imovine kao što su žiro-računi i nekretnine, ali i pehari kao što je pobednički sa Vimbldona 1985.godine, preneo je Tanjug.

Nemački teniser je odbacivao optužbe, tvrdeći da o svojim finansijama nikada lično nije vodio računa, već se oslanjao na ekspertizu stručnjaka i savetnika.

Njegov advokat Džonatan Lejdlou ga je prikazao kao naivnog i lenjog, tvrdeći da nije blagovremeno bio informisan o svojim obavezama u stečajnom postupku.

Državni tužilac Rebeka Čalkej tvrdila je da je Beker svesno prebacio novac na druge žiro račune, kako bi ga sakrio od stečajnog postupka.

Takođe je znao i da je bio uknjižen kao vlasnik više nekretnina.

 

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

RAJA
Sramota , hoće da prodaju kao stečajne predmete pehare sa teniskih vrhunskih turnira .
Dragisa Jocic
Bekeru,bezi u Rusiju tamo nece miko da te hapsi.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.