Nedelja, 14.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Za prekid Severnog toka Kremlj okrivio sankcije zapada

Za prekid Severnog toka Kremlj okrivio sankcije zapada
(Фото EPA-EFE/MARTIN DIVISEK)

MOSKVA – Kremlj je danas saopštio da treba kriviti zapadne sankcije za potpuno zatvaranje gasovoda Severni tok 1, koji se proteže između Rusije i Nemačke.

Portparol Kremlja Dmitri Peskov rekao je da sankcije „izazivaju haos” po pitanju radova na održavanju gasovoda, a pritom je i odbacio tvrdnje da je Rusija isključila dotok gasa Evropi iz političkih razloga, preneo je Tanjug.

Gasprom je prošle nedelje potpuno obustavio isporuku gasa kroz Severni tok 1, pošto je tokom redovnog servisiranja gasovoda utvrđeno da je došlo do curenja ulja na jedinoj radnoj jedinici u blizini Sankt Peterburga.

Kremlj navodi da sankcije ometaju kompaniju „Simens enerdži”, koja nabavlja i servisira opremu za gasovod, da pomogne u popravci.

„Problemi sa isporukom gasa su zbog toga što su sankcije Rusiji uvele zapadne zemlje, među kojima su Nemačka i Velika Britanija. Ne postoji drugi razlog koji bi doveo do problema sa nabavkom”, naglasio je Peskov.

On je istakao da, ukoliko bi se sankcije ukinule, popravka bi se lako odradila i gas bi mogao da krene ponovo kroz Severni tok 1.

Komentari5
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mile Rad
Mora da se igra kad se uhvatis u kolo!
INRI
Bravo Rusijo! Neka ukinu sankcije ako hoće gas.
Мали Ђокица
@ Boza . Кини продаје већ 3 године а за две године стиже нови гасовод. Кина је највећи светски потрошач гаса.
Boza
Nece gas. Ali zato Putinu treba itekako to trziste.Kome ce da prodaje gas-Kini i Indiji mozda?
slobodan
Kao i uvek drugi kriv.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.