Četvrtak, 18.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Inflacija u Hrvatskoj u avgustu 12,3 odsto

Inflacija u Hrvatskoj u avgustu 12,3 odsto
Загреб (Фото Ј. Церовина)

ZAGREB- Međugodišnja stopa inflacije u Hrvatskoj u avgustu bila je 12,3 odsto, dok su cene dobara i usluga za ličnu potrošnju u avgustu u odnosu na jul porasle 0,1 odsto, piše zagrebački „Večernji list” pozivajući se na Državni zavod za statistiku (DZS).

Navodi se da je na inflaciju najviše uticao rast cena hrane i goriva.

Najveći rast potrošačkih cena u proseku zabeležen je kod hrane i bezalkoholnih pića, za 19,2 odsto, a prate ih cene u restoranima i hotelima s rastom od 17,6 procenata.

Slede cene pokućstva, opreme za kuću i održavanje domaćinstava s rastom od 15,3 odsto, dok su cene prevoza porasle za 14,1 procenat, prenosi Tanjug.

Cene stanovanja, vode, električne energije, gasa i ostalih goriva porasle su za 10,5 odsto, rekreacije i kulture za 9,4 odsto, a odeće i obuće za 6,4 procenta.

Kumulativno je u prvih osam meseci indeks potrošačkih cena porastao 9,5 odsto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Avaj
Kome smeta istina i zasto? Zasto nekome smetaju negativne informacije iz susedstva? Treba samo pozitivno o njima da se pise? Ovo je rubrika REGION!
Ljubomir Ćulibrk
Ali kako? Lepo ide izvoz oružja i manijaka za Ukrajinu. Više nema ni čavla iz SFRJ u skladištima...
Ciciva
U Srbiji 13,2. Slične brojke, ali nisu iste.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.