Petak, 05.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Ruski patrijarh Kiril pozitivan na koronavirus

Ruski patrijarh Kiril pozitivan na koronavirus
EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

Patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril pozitivan je na koronavirus, saopštio je predstavnik Sinoda za odnose sa društvom i medijima Vladimir Legojda.

Naveo je da su otkazani svi zakazani sastanci i putovanja patrijarha Kirila, prenosi RIA Novosti.

Legojda je dodao da Kiril ima izražene simptome korona infekcije i da je potrebno da miruje i bude u izolaciji, navodi Tanjug.

Stanje predstojatelja Ruske pravoslavne crkve je zadovoljavajuće, rekao je Legojda.

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

M
Zelim mu brzo ozdrvljenje, za nedelju dana, max dve.
Анка
Е још само фали да се нешто њему деси…
Sibirko
Izabrao bi Kremlj odmah drugog patrijarha!

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.