Orban čestitao Dodiku na izbornoj pobedi
BUDIMPEŠTA - Mađarski premijer Viktor Orban čestitao je danas Miloradu Dodiku na pobedi na izborima za predsednika Republike Srpske, održanim u nedelju.
Kako je saopšteno iz Orbanovog kabineta, mađarski premijer je uverio Dodika da će nastojati da odlična politička saradnja bude nastavljena, prenosi MTI.
Prema podacima Centralne izborne komisije na osnovu 90,04 odsto biračkih mesta, Dodik osvojio je 48,36 odsto glasova na izborima za predsednika Republike Srpske, dok je kandidatkinja PDP Jelena Trivić osvojila 43,27 odsto.
Lider SNSD-a Milorad Dodik zahvalio je premijeru Mađarske Viktoru Orbanu na čestitkama povodom pobede na izborima za predsednika Republike Srpske.
Dodik je naveo da je premijer Orban u današnjem telefonskom razgovoru čestitao i pobedu Željke Cvijanović za srpskog člana Predsedništva BiH, kao i izbornu pobedu SNSD-a.
"Sastanak, čije održavanje smo dogovorili u bliskoj budućnosti, biće odlična prilika za nastavak razgovora o mogućnostima i modalitetima daljeg jačanja i produbljivanja saradnje Republike Srpske i Mađarske", objavljeno je na "Tviter" nalogu lidera SNSD-a.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


